DAJ CYNK

Amazon zaprasza do Gdańska. Podczas konferencji Innovation@Amazon będzie można poznać technologie giganta

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5481

28 września w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku odbędzie się konferencja Innovation@Amazon, podczas której inżynierowie i specjaliści z amerykańskiego koncernu zaprezentują ostatnie osiągnięcia firmy w takich obszarach, jak Machine Learning, IoT, Robotics, Alexa oraz Amazon Web Services. W programie wydarzenia znajdą się także warsztaty z Alexa Skills oraz tworzenia aplikacji z wykorzystaniem Machine Learning.

Już za miesiąc, 28 września 2018 roku, odbędzie się IV edycja konferencji dla programistów, deweloperów i fanów nowych technologii - Innovation@Amazon. Wydarzenie odbędzie się w Gdańsku, w budynku Teatru Szekspirowskiego, gdzie wystąpią eksperci firmy Amazon, pochodzący z różnych państw świata. Podczas swoich prelekcji opowiedzą oni o najbardziej innowacyjnych i najciekawszych rozwiązaniach nad jakimi obecnie pracują. W programie pojawiły się już zapowiedzi wystąpień na temat: Amazon Web Services, Machine Learning, IoT, Amazon Game Studios, Echo oraz Alexa.

Zobacz: Lustro mierzące ciśnienie krwi, Alexa rozumiejąca mowę psa i smartwatch wykrywający skutki trzęsienia ziemi - Nokia Innovation Day 2019

Wśród prelegentów zobaczymy między innymi Stefano La Rovere, menadżer Europejskiego Departamentu Zaawansowanych Technologii, który odpowiada za opracowanie następnej generacji centrów logistyki e-commerce Amazon, Max Amordeluso z Alexa Skills Kit, odpowiedzialny za rozwój możliwości asystentki głosowej Alexa i współpracę z deweloperami zewnętrznymi, a także Giuseppe Porcelli, główny architekt rozwiązań w Amazon Web Services. Nie zabraknie tu również polskiego akcentu. Swoje prelekcje poprowadzą Barbara Pogorzelska, kierująca zespołem Amazon Search na terenie Unii Europejskiej oraz Tomasz Stachlewski, główny architekt systemów IT w Amazon Web Services.

Zobacz: Tysiąc dolarów za okulary z Alexą Amazonu

Goście konferencji Innovation@Amazon będą mieli okazję poznać rozwiązania i technologie, które wykorzystywane są w różnych oddziałach firmy Amazon. Amir Saffari opowie o rozwijaniu Alexy oraz o wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem tego produktu w wielu językach oraz krajach. To właśnie w gdańskim Centrum Technologii  inżynierowie oraz specjaliści z całego świata pracują nad udoskonalaniem asystenta głosowego amerykańskiego giganta. Dla fanów systemów chmurowych Tomasz Stachlewski poprowadzi specjalny panel o tym, jak zbudować od zera globalną aplikację internetową VOD, obejmującą Europę i Amerykę bez korzystania z pojedynczego serwera (architektura serverless).

Warsztaty dla programistów

Uczestnicy konferencji, którzy będą chcieli poszerzyć swoją wiedzę i uzyskać profesjonalne wskazówki, będą mogli wziąć udział w prowadzonych przez ekspertów z firmy Amazon specjalnych warsztatach skierowanych zarówno do początkujących, jak i doświadczonych programistów. Każdy będzie miał do wyboru jeden z dwóch dostępnych paneli. Pierwszy z nich poświęcony zostanie możliwościom, jakie daje Alexa, a poprowadzi go Max Amordeluso. W drugim Giuseppe Porcelli pokaże, jak zbudować własną aplikację wykorzystującą uczenie maszynowe, przy pomocy narzędzi Amazon SageMaker, AWS Glue oraz Amazon API Gateway.

Zobacz: Xiaomi szykuje konkurenta dla czytnika Kindle. Amazon ma się czego bać?

Amazon Alexa wykorzystuje technologię NLU (rozumienie języka naturalnego), rozpoznawanie mowy (ASR) i mechanizm syntezy głosu (TTS), co pozwala zapytać ją o trasę dojazdu do wybranego miejsca, pogodę lub poprosić ją o zamówienie jedzenia czy też włączenie światła w salonie. Jeden z redaktorów TELEPOLIS.PL używa Alexy we własnym domu, między innymi do sterowania zainstalowanymi w nim inteligentnymi urządzeniami - od oświetlenia i sprzętu AV, po ogrzewanie i systemy zabezpieczeń. 

Amazon Development Center Poland

Organizatorem konferencji jest Amazon Development Center Poland, działający w Gdańsku od 2013 roku. To właśnie tam wykwalifikowani programiści i inżynierowie pracują nad technologiami wykorzystywanymi przez Alexę, rozwijają integrację asystenta z rozwiązaniami dla branży motoryzacyjnej oraz rozbudowują serwisy AWS.

Zobacz: [Aktualizacja] Amazon podpadł Komisji Europejskiej. Amerykański gigant narusza przepisy antymonopolowe?

Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się na stronie internetowej innovation-amazon.com. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Amazon

Przewiń w dół do następnego wpisu