DAJ CYNK

Xiaomi szykuje konkurenta dla czytnika Kindle. Amazon ma się czego bać?

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9377

Wiele wskazuje na to, że już w przyszłym tygodniu Xiaomi zaprezentuje swój pierwszy czytnik ebooków. Przypuszczalnie będziemy mieć do czynienia z 8-calowym odpowiednikiem Kindle'a.

Pierwsze informacje o czytniku ebooków w ofercie Xiaomi pojawiły się w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy to Xiao Mu, szef departamentu sprzętu inteligentnego oraz Li Chuangqi, starszy szef produktu, potwierdzili prace nad takim urządzeniem. Wskazano jedną z firm współpracującą z producentem na platformie Mijia Youpin, deklarując jednocześnie ukończenie projektu w 75 proc.

Zobacz: Redmi Note 7 poleciał w kosmos. Smartfon firmy Xiaomi przeżył, a nawet zrobił kilka zdjęć

Na podstawie wycieku zdjęcia prezentującego urządzenie możemy spekulować, że będzie to czytnik z 8-calowym ekranem w technologii e-ink. Ze względu na charakter sprzętu nie należy spodziewać się mocnej specyfikacji technicznej. Dla przypomnienia, najmocniejsza wersja czytnika Kindle od Amazonu bazuje na układach MediaTek i korzysta z zaledwie 2 GB pamięci RAM.

Zobacz: Xiaomi ucina spekulacje. Informuje o liczbie sprzedanych smartfonów

Z dużą pewnością możemy za to liczyć na łączność Wi-Fi i stosunkowo niską cenę, która może być główną kartą przetargową w starciu z produktami Amazonu oraz innych firm produkujących czytniki ebooków. Na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze zaczekać. Pozostaje pytanie: czy Xiaomi znajdzie dla siebie miejsce na już mocno zatłoczonym rynku elektronicznych książek?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Gizmochina

Źródło tekstu: Gizmochina

Przewiń w dół do następnego wpisu