DAJ CYNK

Kilkugodzinna awaria Cloudflare spowodowała brak działania wielu serwisów

Dodane przez: HTur

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7929

18 lipca miała miejsce potężna awaria internetu, spowodowana problemami z Cloudflare. Dzisiaj wystąpił ponowny problem - od kilku godzin trwają próby jego naprawy.

Nowa awaria Cloudflare uderzyła w infrastrukturę w zachodniej Europie oraz USA. Efektem brak działania wielu witryn - osoby, które chciał się na nie dostać, widziały (lub wciąż widzą) komunikat: "an increased level of HTTP 5xx class errors". W zależności od witryny kod błędu to 522, 502 lub 503, a wszystkie wskazują na problem z serwerem. Ucierpiały przede wszystkim centra danych, a jak pokazuje to poniższa infografika, liczba zgłaszanych awarii jest z godziny na godzinę coraz większa. Początkowo podejrzewano atak DDoS, jednak przyczyną awarii były problemy z jednym z dostawców internetu.

Zobacz: Kilkugodzinna awaria Cloudflare spowodowała brak działania wielu serwisów

Na skutek awarii ucierpiały te same serwisy, co w ubiegłym miesiącu, czyli m.in. Discord, Hulu oraz Feedly. W chwili pisania tego tekstu Cloudflare podaje, że trwa naprawa problemu, a prace zostaną zakończone w przeciągu kilku najbliższych godzin. Nie podano jednak dokładnie,co wywołało awarię, która objęła zasięgiem tak duże obszary. Tego - być może - dowiemy się dopiero na dniach.

Jeśli zatem dzisiaj któraś z witryn internetowych, jakie chcesz odwiedzić, nie będzie działać - spokojnie, to tylko awaria.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu