DAJ CYNK

TVP szykuje nowy kanał 4K oraz TVP Sport 2

12.06.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 8293

Ważne 0

0

Jak informuje portal WirtualneMedia, Telewizja Polska chce uruchomić dwa nowe kanały - nadający w rozdzielczości 4K oraz nowy kanał sportowy.

Kanał o roboczej nazwie TVP Sport 2 ma być uzupełnieniem obecnego kanału sportowego Telewizji Polskiej. Dostęp do stacji będzie wyłącznie w Internecie, w aplikacji mobilnej. To pokazuje, że TVP chce iść z duchem czasu. W końcu coraz więcej osób ogląda różnego rodzaju programy na smartfonach i kanał stworzony specjalnie z myślą o oglądaniu mobilnym może być dobrym posunięciem.

Zobacz: Bliblioteka seriali Fox oraz programów National Geographic w telewizji Play Now TV

TVP chce również uruchomić kanał 4K, głównie poświęconym wydarzeniom sportowym. Jeśli udałoby się go uruchomić przed mistrzostwami Europy w 2020 roku, mecze oglądalibyśmy już w wyższej rozdzielczości.

Zobacz: Apple TV i AirPlay 2 dostepne na telewizorach Smart Samsunga

Telewizja Polska stale monitoruje oglądalność TVP Sport, aby w przyszłości modyfikować ofertę programową. Pozbywać się z ramówki sportów, które nie wzbudzają zainteresowania widzów oraz nabywać prawa do transmitowania zupełnie nowych wydarzeń.

Zobacz: Platformy VoD oraz gry elektroniczne są coraz popularniejsze wśród Polaków, ale tradycyjna telewizja wciąż trzyma się mocno

Źródło tekstu: WirtualneMedia; wł

Komentarze
Zaloguj się