DAJ CYNK

Apple TV i AirPlay 2 dostepne na telewizorach Smart Samsunga

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5392

Samsung to pierwszy producent telewizorów, który udostępnił na swoich urządzeniach usługi Apple'a - Apple TV oraz AirPlay 2.

Z usługami Apple kompatybilne będą wszystkie modele smart TV Samsunga z 2019 roku oraz wybrane modele z 2018 roku, o ile będą pracować pod kontrolą aktualnego oprogramowania. Z usługi Apple TV będą mogli skorzystać mieszkańcy ponad 100 krajów, z kolei z AirPlay 2 176 krajów.

Zobacz: Okno otwarte w telewizji Netii. Co zobaczymy za darmo w maju?

Nowa wersja aplikacji Apple TV jest w pełni zintegrowana z platformą Samsung Smart TV, w której znajdziemy dedykowaną ikonę skrótu. To w ten sposób możliwe jest szybkie dostanie się do biblioteki mediów iTunes, w której można znaleźć ponad 100 tys. tytułów.

Za pośrednictwem aplikacji Apple TV możliwe jest subskrybowanie kanałów Apple TV, a w przyszłości możliwe będzie również korzystanie z serwisu Apple TV+.

Zobacz: Apple prezentuje nowe usługi - karta płatnicza, gry, telewizja i streaming wideo

Usługa AirPlay 2 pozwana na strumieniowanie treści bezpośrednio z urządzeń Apple - smartfonów, tabletów i komputerów, na telewizory. Tak jak jest to możliwe w przypadku sprzętów z Androidem.

Aktualizacja wprowadzająca obie usługi w Polsce będzie dostępna w ciągu najbliższych dni.

Przez ostatnie dziesięć lat Samsung był liderem pod względem wyboru treści, dostępnych na platformie Smart TV. Teraz, jako pierwszy producent telewizorów, poszerzamy swoją platformę o aplikację Apple TV. Tym samym podtrzymujemy tradycję i dostarczamy naszym użytkownikom najwyższą jakość rozrywki, dając im możliwość korzystania z nowej aplikacji na największych dostępnych obecnie ekranach

- powiedział  Won-Jin Lee, Executive Vice President, Visual Display Business w Samsung Electronics

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu