DAJ CYNK

Naziemna telewizja cyfrowa: Silver TV zajmie miejsce kanału ATM Rozrywka na MUX 1

Marian Szutiak

Telewizja i VoD

MUX 1 Silver TV zamiast kanału ATM Rozrywka

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła rozstrzygnięcie konkursu na zajęcie miejsca w multipleksie MUX-1 w naziemnej telewizji cyfrowej, zwolnione przez kanał ATM Rozrywka.

25 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, podczas którego rozstrzygnięty został konkurs koncesyjny na program telewizyjny na MUX-1. Miejsce na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej stracił wcześniej kanał ATM Rozrywka.

Zobacz: Nowy kanał w telewizji naziemnej? O miejsce na MUX-1 walczy aż 8 kanałów
Zobacz: Konkurs ma MUX-1 wciąż nierozstrzygnięty, więc ATM Rozrywka kończy nadawanie

Beneficjentem nowej koncesji został Michał Winnicki, a jego program Silver TV będzie miał charakter wyspecjalizowany, przeznaczony dla osób powyżej 50 roku życia. KRRiT wzięła pod uwagę, że na rynku telewizji naziemnej brakuje takiej oferty. Program ma zapewnić nie tylko rozrywkę, ale również szeroko pojętą informację i edukację, szczególnie w dziedzinie aktywizacji i zdrowego trybu życia. Audycje takie mają zajmować nie mniej niż 70% tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6:00 – 23:00.

Jak podaje Krajowa Rada, miejsce na MUX-1 zostało zwolnione w wyniku niezłożenia przez ATM Grupę S.A, dotychczasowego koncesjonariusza, wniosku o przedłużenie koncesji.

Zobacz: Telewizja Polska udostępni widzom hybrydowy dekoder DVB-T2
Zobacz: TVN i Emitel rozszerzają testy DVB-T2/HEVC o Gdańsk

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: krosno24.pl

Źródło tekstu: KRRiT