DAJ CYNK

Konkurs ma MUX-1 wciąż nierozstrzygnięty, więc ATM Rozrywka kończy nadawanie

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Konkurs na MUX-1 bez rozstrzygnięcia

Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji wciąż nie doszła do porozumienia w sprawie wyboru kanału na wolne miejsce na pierwszym multipleksie (MUX-1). W związku z tym kanał ATM Rozrywka zmuszony jest zakończyć nadawanie.

W środę (24 lutego) o godzinie 23:59 kończy się 10-letnia koncesja kanału ATM Rozrywka na nadawanie w ramach pierwszego multipleksu (MUX-1). ATM Grupa złożyła wniosek o jej przedłużenie, ale według Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zrobiła to po terminie. W związku z tym rozpisany został nowy konkurs, w ramach którego rywalizuje ze sobą kilku nadawców, w tym również ATM Grupa. Niestety, KRRiT, pomimo upływającego terminu, nadal nie rozstrzygnęła konkursu.

ATM Rozrywka na razie kończy nadawanie

W związku z tym kanał ATM Rozrywka jeszcze dzisiaj w nocy z 24 na 25 lutego zakończy nadawanie. Jednocześnie nadawca zamierza czekać na rozstrzygnięcie konkursu. W razie niepowodzenia Przemysław Kmiotek, wiceprezes zarządu ATM Grupa, zapowiedział, że kanał zakończy działalność, ponieważ ich oferta jest ustawiona pod profil widza telewizji naziemnej. Tacy odbiorcy stanowią aż 90 proc. wszystkich widzów ATM Rozrywka.

W tym momencie o wolne miejsce na pierwszym multipleksie (MUX-1) stara się 9 kanałów: ATM Grupa (ATM Rozrywka), Telewizja Polsat (Polsat Edu), Wirtualna Polska (H! TV), Red Carpet Media Group (Red Carpet TV), Green Content (Dmax), Gaming Tech Esports Media (CD Action TV) oraz Michał Winnicki (Silver TV, TVC Nostalgia lub Tele Rozrywka). Warto w tym miejscu przypomnieć, że ATM Grupa złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z powodu bezczynności KRRiT. Sprawa nie doczekała się jeszcze rozstrzygnięcia.

Zobacz: Telewizja Polska udostępni widzom hybrydowy dekoder DVB-T2
Zobacz: Transmisje imprez sportowych w jakości HDR? Obejrzysz je w Canal+ dzięki Sony i Euro Media Group

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Wirtualnemedia.pl