DAJ CYNK

Vodafone UK: Najaktywniejsi klienci znów zapłacą za roaming

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6628

Vodafone UK przywrócił roaming w Unii Europejskiej

Vodafone UK to pierwszy z brytyjskich operatorów, który potwierdził powrót opłat roamingowych między Wielką Brytanią i krajami Unii Europejskiej. Roaming wróci jednak tylko dla tych, którzy naprawdę dużo korzystają z usług operatora.

Od 1 stycznia 2021 roku Wielka Brytania nie będzie już częścią Unii Europejskiej. Wiążą się z tym różne konsekwencje, także dla telekomunikacji. Unia Europejska doprowadziła między innymi do zniesienia dodatkowych opłat roamingowych w ramach wspólnoty. Jednak po Brexicie operatorzy z Wysp nie będą musieli się tego trzymać.

Początkowo operatorzy z Wielkiej Brytanii zapowiadali, że nie planują przywrócenia dawnych opłat roamingowych, sprzed obowiązywania modelu Roam Like at Home. Twierdzili tak BT/EE, Vodafone, O2, Three i wielu MVNO. Jednak coś musiało się zmienić. Vodafone UK zapowiedział na Twitterze, że od 18 stycznia opłaty roamingowe wrócą.

Zobacz: Orange: Roaming w UK jak na Ukrainie czy w Turcji. Uważajcie!
Zobacz: Roaming UE w Plusie: od nowego roku niższe stawki za transmisję danych oraz Brexit

Spokojnie, nie będzie to uciążliwe dla osób, które raz w roku pojadą na urlop na kontynent. Vodafone UK zamierza włączyć z powrotem opłaty roamingowe dla tych, którzy w ciągu minionego roku spędzili za granicą dłuższy czas i intensywnie korzystali tam z telefonu. Dopłaty do roamingu dostaną ci, którzy używali telefonu na terenie UE więcej niż w domu przez 4 miesiące.

To może być problem szczególnie dla osób, które podróżują służbowo choćby przez kanał la Manche. Pod znakiem zapytania stoi też dostęp do szybkiego połączenia internetowego. UE wymaga w roamingu jedynie połączeń, wiadomości tekstowych i łączności 3G.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Vidafone UK / Twitter

Przewiń w dół do następnego wpisu