DAJ CYNK

Roaming UE w Plusie: od nowego roku niższe stawki za transmisję danych oraz Brexit

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 11279

Plus roaming UE niższe ceny Brexit

Nie tylko Orange dokonuje Brexitu w swoich cennikach roamingowych. Podobnie jest w przypadku operatora sieci Plus, który od 1 stycznia 2021 roku wprowadzi również obniżkę cen za transmisję danych na terenie Unii Europejskiej.

Polkomtel, operator sieci Plus, poinformował w komunikacie dla swoich klientów, że od 1 stycznia 2021 roku ulegną dalszemu obniżeniu stawki za transmisję danych w roamingu UE. Taka zmiana wynika z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/920 z dnia 17 maja 2017 r. zmieniającego rozporządzenie (UE) nr 531/2012. Zmiana będzie dotyczyć osób podróżujących po Unii Europejskiej, a także Norwegii, Islandii i Liechtensteinie, a [polegać będzie na:

  • obniżeniu wysokości dodatkowych opłat pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie za wiadomość MMS do 0,17 zł za 10 wysłanych wiadomości MMS,
  • obniżeniu wysokości dodatkowych opłat pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie za transmisję danych do 17,13 zł za każdy GB transmisji danych,
  • obniżeniu wysokości dodatkowych opłat pobieranych po przekroczeniu Limitów Roamingowych DATA na korzystanie z transmisji danych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie za transmisję danych do 17,13 zł za każdy GB transmisji danych,
  • podwyższeniu Limitów Roamingowych DATA na korzystanie z transmisji danych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie - szczegóły w tabelach zamieszczonych w nowych cennikach, które są dostępne pod tym adresem.

Zobacz: Plus zmienia cenniki i regulaminy ofert na kartę. Będzie drożej
Zobacz: Plus zapowiada zmiany w regulaminach oraz w umowach o świadczenie usług telekomunikacyjnych

Operator przypomina, że w przypadku braku akceptacji powyższych zmian, klientom przysługuje prawo wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Oświadczenie o wypowiedzeniu umowy powinno zostać złożone do dnia 1 stycznia 2021 roku. Ponieważ jednak zmiany w cennikach wynikają bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa i powodują obniżenie cen usług telekomunikacyjnych, w przypadku skorzystania z prawa wypowiedzenia umowy przed upływem czasu oznaczonego, na jaki została zawarta, Polkomtel zastrzega sobie prawo do dochodzenia od abonentów kary umownej/zwrotu przyznanej ulgi, o ile zostały przewidziane w umowie, w wysokości i na zasadach wskazanych w tej umowie.

Korzystanie z roamingu w Wielkiej Brytanii będzie dużo droższe

Druga z zapowiadanych na nowy rok zmian wynika z ubiegającego w tym dniu okresu przejściowego, związanego z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (Brexit). Od 1 stycznia przyszłego roku kraj ten nie będzie traktowany jako członek Unii również przez operatorów telekomunikacyjnych. Zmienią się zatem (wzrosną) opłaty za połączenia międzynarodowe z Polski do Wielkiej Brytanii, które mogą - w zależności od oferty - przekroczyć 2 zł za minutę. Droższe będą również wiadomości SMS wysłane do tego kraju (SMS-y do państw UE mogą być tańsze).

Brexit to również wyższe ceny za korzystanie z roamingu na terenie Wielkiej Brytanii. Ceny poszczególnych usług mogą się różnić w zależności od oferty, z której korzystamy. W tym przypadku Wielka Brytania będzie traktowana jako kraj w drugiej strefie. To oznacza, że na przykład za każde 100 kB przesłanych danych zapłacimy nawet 4,92 zł, czyli przesłanie 1 GB będzie kosztować 49200 zł (w roamingu UE od 1 stycznia to 17,13 zł) - tak wynika choćby z cennika taryf „Plus” czy „Nowy Plus”. A każda minuta rozmowy w roamingu to koszt kilku złotych.

Zobacz: Orange: Roaming w UK jak na Ukrainie czy w Turcji. Uważajcie!

Podsumowując, po nowym roku trzeba uważać przy korzystaniu z Internetu i innych usług w Wielkiej Brytanii w ramach roamingu, bo opłaty mogą nas później niemile zaskoczyć. Oczekujemy, ze operatorzy przygotują promocje, które złagodzą skutki Brexitu. Nad takimi podobno pracuje już Orange.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus

Przewiń w dół do następnego wpisu