DAJ CYNK

Uber przeciw oszustwom: nowa funkcja weryfikowania tożsamości

Mieszko

Taryfy, promocje, usługi

Uber wprowadza w aplikacji funkcję weryfikowania tożsamości w czasie rzeczywistym (ang. Real Time ID Check). Jest to rozwinięcie opcji „Zawsze, wiesz, z kim jedziesz” (ang. Check Your Ride), zaimplementowanej w lipcu br. Nowa funkcja jest kolejnym rozwiązaniem firmy Uber wykorzystującym najnowsze technologie, w tym m.in. biometrię, mającym na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa użytkowników oraz przeciwdziałanie różnego rodzaju nadużyciom.

Nowa funkcja Real Time ID Check, którą Uber wprowadza właśnie w swoich dwóch aplikacjach - Uber i Uber Eats - jest skierowana do kierowców oraz kurierów. Dla pasażerów i osób zamawiających jedzenie oznacza ona kolejną już funkcję poprawiającą bezpieczeństwo zarówno przewozów, jak i dostaw. Wykorzystanie technologii ma na celu przeciwdziałanie nadużyciom i oszustwom.

Zobacz: FREE NOW integruje hulajnogi hive w jednej aplikacji
Zobacz: Rząd chce śledzić gdzie i kiedy jedziemy Uberem?

Na czym polega funkcja Real Time ID Check?

Wykorzystując technologię, Uber będzie wymagał od kierowców i kurierów wykonania selfie przed przejściem w tryb aktywności. Następnie system będzie porównywał zdjęcie ze zdjęciem profilowym w aplikacji. Prośba o przeprowadzenie weryfikacji nastąpi w dowolnym momencie, np. podczas logowania lub pomiędzy kolejnymi zleceniami. Kierowcy zostaną wtedy poproszeni o zrobienie zdjęcia i przesłanie go na platformę. W przypadku niezgodności selfie ze zdjęciem w aplikacji lub niewykonania czynności, konto kierowcy lub kuriera zostanie zablokowane w celu dalszego wyjaśnienia.

Mimo że weryfikacje będą losowe, to użytkownicy mający wątpliwości dotyczące zgodności wizerunku z kontem, będą mogli zgłosić tego rodzaju sytuacje w aplikacji - tak, jak ma to miejsce już teraz.

Kierowcy i kurierzy będą mieli dwie możliwości dokonania weryfikacji. Pierwszą z nich będzie kontrola automatyczna, wykonywana za pomocą technologii biometrycznej. Natomiast drugą - kontrola ręczna, przeprowadzana przy wsparciu pracownika Ubera.

Zobacz: Hulajnogi Lime w aplikacji Ubera
Zobacz: Debiutuje iTaxi 4.0 wraz z nową usługą – Bilet iTaxi. Już nie przepłacisz za taryfę!

Real Time ID Check jest rozszerzeniem opcji  “Zawsze wiesz, z kim jedziesz” (ang. Check Your Ride), którą Uber wprowadził w swojej aplikacji w lipcu 2019 roku. Tuż przed przybyciem auta na miejsce użytkownicy otrzymują powiadomienie push, przypominające im o sprawdzeniu, czy numer tablicy rejestracyjnej samochodu, a także wizerunek kierowcy są zgodne z informacjami zawartymi w aplikacji.

Funkcja Real Time ID Check jest w pełni zgodna z europejskimi przepisami dotyczącymi RODO.

Zobacz: Taksówki iTaxi od teraz też w aplikacji SkyCash
Zobacz: FREE NOW chwali się wzrostem o 140% po rebrandingu i intensywnie rekrutuje kierowców

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Uber

Źródło tekstu: Uber

Przewiń w dół do następnego wpisu