DAJ CYNK

FREE NOW integruje hulajnogi hive w jednej aplikacji

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3215

Dzięki najnowszej aktualizacji aplikacji FREE NOW użytkownicy mogą z jej poziomu wynająć również hulajnogi hive. Jest to jeden z elementów zapowiadanej przemiany FREE NOW w multi-platformę. Pilotaż integracji odbył się w ubiegłym tygodniu w Krakowie. Po udanych testach wprowadzono ją również w pozostałych miastach, w których operuje FREE NOW i hive. 

Poza Krakowem nowa usługa w aplikacji FREE NOW  wprowadzona została w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście, Katowicach, a także w miastach Europy: Lizbonie, Bradze i Wiedniu. Korzystanie z wynajmu hulajnóg we FREE NOW nie wymaga potrzeby zakładania nowego konta ani podpinania nowych opcji płatności. Cały proces wyszukiwania i płacenia za wynajem hulajnogi odbywa się z poziomu tego samego profilu użytkownika FREE NOW.

- Zamawianie taksówek i wynajmowanie hulajnóg to dwie odmienne usługi, więc ich zgrabna integracja w ramach jednej aplikacji była wymagającym procesem – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce –  Taksówki nadal pełnią ważną rolę w naszej działalności i to jedyny biznes, jaki prowadzimy operacyjnie. Hulajnogi stanowią idealne uzupełnienie naszej oferty dla osób, którym zależy na krótkim, szybkim i ekologicznym przejeździe.

Jak tłumaczy Krzysztof Urban, firma zdecydowała się wprowadzić to nowe rozwiązanie poza szczytem sezonu, by łatwiej zweryfikować ewentualne błędy i wprowadzać ulepszenia.

Zobacz: FREE NOW chwali się wzrostem o 140% po rebrandingu i intensywnie rekrutuje kierowców
Zobacz: Rebranding mytaxi stał się faktem. FREE NOW będzie multiplatformą

Po aktualizacji aplikacji FREE NOW użytkownicy zobaczą na ekranie głównym, obok taksówki, ikonę hulajnogi, która prowadzi do trybu wyszukiwania najbliższej e-hulajnogi na mapie. Odblokowanie sprzętu możliwe jest poprzez zeskanowanie jego kodu QR umieszczonego na kierownicy lub wybranie hulajnogi z poziomu mapy w aplikacji. Po odstawieniu hulajnogi w bezpieczne i bezkolizyjne miejsce, użytkownik może zakończyć przejazd w aplikacji, a opłata zostanie automatycznie pobrana z jego konta. Koszt wynajmu hulajnogi we FREE NOW wynosi tyle samo co w usłudze hive. Mimo integracji we FREE NOW wynajem hulajnóg dalej możliwy jest również bezpośrednio w aplikacji hive.

Użytkownicy FREE NOW mają do dyspozycji łącznie ponad 1000 e-hulajnóg hive w Polsce, które będą dostępne również w okresie zimowym. Firma przygotowała flotę do jesienno-zimowych warunków jazdy: wymienia opony, hamulce i dostosowuje limity prędkości. Liczba hulajnóg na drodze będzie dopasowywana do zapotrzebowania ze strony mieszkańców miast oraz wytycznych urzędów miast.

Zobacz: Hulajnogi elektryczne są szkodliwe dla środowiska? Lime broni się przed zarzutami
Zobacz: Elektryczne hulajnogi w ryzach. Obejmą je nowe przepisy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: FREE NOW

Przewiń w dół do następnego wpisu