DAJ CYNK

Tryb Incognito wchodzi do Map Google i wyszukiwarki dla Androida

Sebastian Górski

Taryfy, promocje, usługi

Tryb incognito jest obecny stacjonarnej i mobilnej wersji Google Chrome już od dłuższego czasu, jak również w mobilnej wersji YouTube'a. Teraz możemy z niego skorzystać również w Mapach Google oraz wyszukiwarce na Androidzie.

Prezentacja trybu incognito w Mapach Google oraz wyszukiwarce internetowej na Androidzie miała miejsce podczas konferencji Google I/O 2019. Wygląda na to, że wystarczy kliknąć zdjęcie profilowe użytkownika w Mapach Google i tam znajdziemy wspomniany tryb. W momencie włączenia pojawi się dodatkowy pasek informujący o pracy w trybie incognito. Ta sama funkcja ma zawitać również do wyszukiwarki Google. Nie ma niestety konkretnej daty wdrożenia.

Zobacz: Google prezentuje smartfony ze średniej półki. Oto Pixel 3a oraz Pixel 3a XL

Google wykonuje kolejny dobry ruch w stronę większej kontroli nad prywatnością, czego wcześniejszym sygnałem jest ograniczenie przechowywania historii lokalizacji i aktywności w aplikacjach. Jak pisaliśmy już wcześniej użytkownik będzie mógł ustawić automatyczne kasowanie aktywności po 3 lub 18 miesiącach z poziomu ustawień konta Google.

Zobacz: Google pozwoli automatycznie usuwać historię lokalizacji i aktywności sieciowej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GSMArena