DAJ CYNK

Google pozwoli automatycznie usuwać historię lokalizacji i aktywności sieciowej

Sebastian Górski

Taryfy, promocje, usługi

Google gromadzi o nas sporo informacji, które niejako sami mu przekazujemy w imię komfortu korzystania z wielu technologii. Teraz gigant daje nam możliwość automatycznego kasowania historii lokalizacji oraz aktywności sieciowej.

Nowe rozwiązanie proponowane przez Google zakłada automatyczne kasowanie historii aktywności w internecie i aplikacjach oraz historii lokalizacji po upływie 3 lub 18 miesięcy. W najbliższych dniach ustawienia trafią do wszystkich użytkowników i będzie można samemu zadecydować czy chcemy z takiej możliwości skorzystać. Automatyczne kasowanie prawdopodobnie zostanie rozszerzone na inne rejony aktywności na koncie Google.

Zobacz: Seria smartfonów Google Pixel powiększy się o modele budżetowe. Poznaliśmy ich ceny i specyfikację

Warto pamiętać, że historia lokalizacji zapisuje miejsca, w których przebywamy i to nawet wtedy kiedy nie korzystamy z konkretnej aplikacji Google. Oczywiście jest ona widoczna wyłącznie dla samego użytkownika. Tak czy siak, polecam przejrzeć historię lokalizacji na swoim koncie, aby przekonać się, że smartfon z dostępem do internetu mobilnego jest w istocie naszym lokalizatorem.

Zobacz: Kongres USA prosi Google o wyjaśnienia w sprawie śledzenia użytkowników

Sensorvault to potężna baza danych, w której Google gromadzi informacje o użytkownikach swoich usług. Jest ona utrzymywana w celu ulepszenia oferowanych usług, umożliwiając między innymi bardziej selektywną reklamę. Dane pomagają również policji w dochodzeniach karnych, szczególnie że umożliwiają prześledzenie z dużą dokładnością położenia użytkowników oraz zmiany lokalizacji w czasie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Google

Źródło tekstu: Android Police