DAJ CYNK

T-Mobile wprowadza nowość w ofercie na kartę. Trzy lata czekania

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Użytkownicy ofert na kartę w T-Mobile mogą już korzystać z usługi eSIM. Po raz pierwszy wirtualne karty w magentowej sieci zostały wprowadzone  dla części klientów trzy lata temu.

T-Mobile wprowadził karty eSIM w połowie 2020 roku, ale na początek oferta była dostępna tylko dla klientów korporacyjnych. Indywidualni musieli czekać na eSIM do kwietnia 2022 roku, ale usługa wciąą nie była dostępna dla wszystkich chętnych – została wprowadzona do planów abonamentowych Taryfa T. Teraz, w trzy lata po biznesie, T-Mobile wprowadza eSIM dla kolejnych użytkowników sieci – korzystających z ofert na kartę.

Zobacz: T-Mobile: darmowe testy internetu. Dostaniesz też 9 miesięcy za 0 zł

Z nowego regulaminu wymiany kart wynika, że eSIM dostępny jest teraz w:

  • systemie T-Mobile MIX w taryfie Frii Mix,
  • systemie T-Mobile na kartę w taryfie GO!

Klienci, którzy używają tradycyjnej karty SIM, mogą ją wymienić na eSIM w punktach sprzedaży operatora lub pod numerem telefonu 602 960 200.

Udostępnienie karty eSIM nastąpi w ciągu maksymalnie 24 godzin od przyjęcia dyspozycji użytkownika, co zostanie potwierdzone SMS-em z kodem. Na podany e-mail przyjdzie także instrukcja ułatwiająca aktywację karty. 

Wymiana karty SIM na kartę eSIM jest bezpłatna. W przypadku dokonania więcej niż 5 wymian w miesiącu, za każdą kolejną wymianę karty na kartę eSIM T-Mobile pobiera opłatę za wymianę karty SIM, zgodnie z obowiązującym cennikiem. Analogiczna opłata obowiązuje też, gdy klient zleci wymianę karty eSIM na plastikową kartę SIM. Usunięcie karty eSIM z urządzenia oznacza jej bezpowrotną utratę.

Żeby korzystać z eSIM, niezbędne jest urządzenie zapewniające obsługę tego standardu.

Szczegóły w regulaminie.

Zobacz: T-Mobile: smartfony tańsze nawet o kilka stówek. Wystartował Black Week
Zobacz: T-Mobile rozdaje pieniądze. W Heyah na kartę też

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl