DAJ CYNK

Sklep Google Play zaczyna sugerować usuwanie aplikacji, z których nie korzystamy

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7865

Śpieszmy się kochać wolne miejsce w pamięci smartfonu, bo znika w mgnieniu oka. Teraz nawet sam sklep Google Play zaczyna nam podpowiadać do usunięcia aplikacje, z których już od dawna nie korzystamy.

Bez sensu wydaje się konieczność instalowania nowej aplikacji, aby poradzić sobie z natłokiem aplikacji w smartfonie. Tym razem z pomocą przychodzi sam sklep Google Play, po raz pierwszy wysyłając użytkownikom notyfikacje o aplikacjach, które można usunąć. Podstawowym kryterium jest tutaj czas nieaktywności danego programu lub gry. Samemu zdarza mi się zapominać o tym ile rzeczy siedzi sobie cichaczem w telefonie, więc doceniam starania Google.

Zobacz: Google Play: za darmo aplikacje i gry o wartości 290 zł

Jeśli z poziomu powiadomienia klikniemy na Zarządzaj aplikacjami (Manage my apps), przejdziemy do sekcji Moje gry i aplikacje. Potem klikamy kolejno na sekcję Zainstalowane oraz Miejsce na dane. W sekcji Zwolnij miejsce znajdziemy listę sugerowanych aplikacji wraz z czasem jaki upłynął od ich ostatniego uruchomienia. Możemy zaznaczyć te, które nie są nam już potrzebne i nacisnąć Zwolnij.

Zobacz: Tryb Incognito wchodzi do Map Google i wyszukiwarki dla Androida

Źródło tekstu: Android Community

Przewiń w dół do następnego wpisu