DAJ CYNK

Samsung ISOCELL HM3 108 Mpix – to ta matryca znalazła się w Galaxy S21 Ultra

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3339

Samsung ISOCELL HM3 108 Mpix – to ta matryca znalazła się w Galaxy S21 Ultra

Wczorajsza prezentacja smartfonów z linii Galaxy S21 wiązała się z jeszcze jedną premierą. Samsung oficjalnie przedstawił matrycę ISOCELL HM3 o rozdzielczości 108 Mpix, która znalazła się w modelu Galaxy S21 Ultra.

Zobacz: Samsung Galaxy S21 - polska cena, specyfikacja i wszystko, co musisz wiedzieć

Przeznaczona do smartfonów matryca ISOCELL HM3 pojawiał się już wcześniej w różnych spekulacjach i przeciekach dotyczących smartfonów nie tylko Samsunga, ale dopiero teraz doczekała się swojej premiery, wraz z modelem Galaxy S21 Ultra.

samsung galaxy s21 ultra

Nowa matryca Samsung ISOCELL HM3 ma rozdzielczość 108 Mpix (12 000 x 9 000) i  piksele ISOCELL Plus o rozmiarze 0,8 μm zgrupowane w układzie 3x3. Cały sensor ma format 1/1,33". Zdjęcia mogą być robione w pełnej rozdzielczości 108 Mpix lub też, w słabszych warunkach oświetleniowych, w rozdzielczości 12 Mpix z dużymi pikselami 2,4 μm powstałymi po połączeniu dziewięciu pikseli.

Matryca ISOCELL HM3 obsługuje 12-bitową głębię kolorów i jest w stanie odzwierciedlić ponad 68 miliardów kolorów, czyli 64 razy więcej niż pozwala 10-bitowa głębia kolorów.

Szczególną cechą nowej matrycy jest rozwiązanie obrazowania o wysokim zakresie dynamiki Smart ISO Pro, które ma umożliwić precyzyjnie rejestrowanie różnych poziomów jasności w kadrze. Technologia ta łączy w jednym zdjęciu dwa obrazy z niskim i wysokim ISO, pierwszy obejmuje jasne obszary, a drugi uwydatnia szczegóły w ciemnych częściach kadru. Obrazy te łączone są z 12-bitową głębią kolorów. 

Zobacz: Xiaomi zapowiada kolejną nowość: Mi 10i 5G z nowszym aparatem 108 Mpix

Samsung przekonuje, że działając w trybie niskiego poziomu szumów, jego nowa matryca umożliwi robienie jasnych i wyraźnych zdjęć ze zredukowanym poziomem szumów nawet w słabym oświetleniu. Wykorzystanie Smart ISO Pro nie wymaga przy tym robienia zdjęć z wielokrotną ekspozycją dla uzyskania efektu HDR, dzięki czemu na jakość obrazu nie będą rzutować zniekształcenia powodowane przez ruch. 

Sensor HM3 został też wyposażony w ulepszoną funkcję Super PD Plus, czyli specjalne mikrosoczewki, które uzupełniają autofokus z detekcją fazy. Ma to zapewnić o 50% większą skuteczność podczas nastawiania ostrości. Ulepszony został także PDAF, który ma lepiej utrzymywać ostrość poruszających się obiektów i zapewniać optymalne rezultaty w ciemnym otoczeniu.

Matryca ISOCELL HM3 pozwala na rejestrowanie wideo 8K w 30 kl./s, 4K w 120 kl./s, a także FHD w 240 kl./s. Sensor jest w stanie przechwytywać obraz z częstotliwością 10 kl./s przy pełnej rozdzielczości 108 Mpix i 90 kl./s w 12 Mpix.

Nowa matryca jest także bardziej energooszczędna, zużycia energii w trybie podglądu o zmniejszono 6,5%.

Zobacz: Nowe matryce Samsunga z pikselami o rozmiarze 0,7 μm. Największą rozdzielczość ma ISOCELL HM2 108 Mpix
Zobacz: Samsung ISOCELL Slim GH1 o rozdzielczości 43,7 Mpix to nowa matryca dla smartfonów
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu