DAJ CYNK

Samsung ISOCELL Slim GH1 o rozdzielczości 43,7 Mpix to nowa matryca dla smartfonów

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4296

Samsung ISOCELL Slim GH1 o rozdzielczości 43,7 Mpix to nowa matryca do smartfonów

Samsung zaprezentował dziś nową matrycę dla smartfonów: ISOCELL Slim GH1. Sensor zaprojektowany został z myślą o smukłych smartfonach z niewielkimi ramkami wokół ekranu. Dzięki temu, że matryca jest płaska, producenci będą mogli konstruować smartfony bez wystających poza obręb obudowy modułów fotograficznych.

Po udanym wprowadzeniu na rynek matryc ISOCELL o rozdzielczości 48 Mpix i 64 Mpix oraz premierze sensora 108 Mpix, który ma zadebiutować w zjawiskowym Xiaomi Mi MIX Alpha, Samsung przedstawił nowe rozwiązanie dla smartfonów.  Matryca ISOCELL Slim GH1 ma rozdzielczość 43,7 Mpix i pojedyncze piksele o rozmiarze 0,7 μm. Podobnie jak w poprzednich sensorach, także i w tym przypadku piksele łączone są po cztery z wykorzystaniem technologii Tetracell, pozwalającej na uzyskanie większego piksela 1,4 μm, który odpowiada za uchwycenie jednego punktu obrazu. 

Zobacz: Xiaomi Mi Mix Alpha z ekranem otaczającym obudowę. To nie jest tylko grafika na plakacie
Zobacz: Samsung zaprezentował matrycę 108 Mpix do aparatów w smartfonach

Samsung ISOCELL Slim GH1 o rozdzielczości 43,7 Mpix to nowa matryca do smartfonów

Producent  przekonuje, że dzięki zastosowaniu najnowszej technologii izolacji pikseli sensor Slim GH1 minimalizuje rozmycie kolorów i utratę jakości obrazu spowodowaną przez optykę.

Matryca Samsung ISOCELL Slim GH1 przygotowana jest do nagrywania wideo 4K bez obcięcia pola widzenia. Oryginalna rozdzielczość sensora - 7968 x 5480 - po połączeniu pikseli w układzie Tetracell pozwala na rejestrowanie filmów 3984 x 2740, co oznacza pełne pokrycie dla standardowego UHD 3840 x 2160 w 60 kl./s. 

Zobacz: Xiaomi podobno pracuje nad czterema telefonami z aparatem 108 Mpix
Zobacz: Smartfony Redmi Note 8 Pro w Polsce. Aparat 64 Mpix za 1099 zł

Sensor koreańskiego producenta zapewnia wsparcie dla elektronicznej stabilizacji obrazu bazującej na żyroskopie, autofocusu z detekcją fazową PDAF i Super PD, a także HDR w czasie rzeczywistym.

Samsung ISOCELL Slim GH1 trafi do masowej produkcji pod koniec roku.

Zobacz: Zdjęcia z 64 Mpix aparatu Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu