DAJ CYNK

Xiaomi podobno pracuje nad czterema telefonami z aparatem 108 Mpix

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7142

Xiaomi Mi 9

Jak podaje serwis XDA-Developers.com, Xiaomi pracuje nad czterema nowymi telefonami, w których podstawowy aparat fotograficzny będzie miał rozdzielczość 108 Mpix. Odpowiednią matrycę dostarczy Samsung.

Najpierw 48 Mpix, teraz 64 Mpix, a wkrótce 108 Mpix - taki będzie rekord w rozdzielczości aparatu fotograficznego w smartfonie. Firma Xiaomi podobno pracuje nad czterema nowymi urządzeniami, w których rozdzielczość głównego aparatu przekroczy 100 Mpix. Będą one wyposażone prawdopodobnie w nowy czujnik Samsunga, ISOCELL Bright HMX o rozdzielczości 108 Mpix. Podobnie jak inne matryce o rekordowej rozdzielczości, znajdzie się przed nim filtr Quad Bayer, przez co najlepsze efekty będą przy robieniu zdjęć z rozdzielczością 4 razy mniejszą od natywnej - 27 Mpix.

Zobacz: Redmi Note 8 i Note 8 Pro oficjalnie zaprezentowane - debiutuje pierwszy telefon z aparatem 64 Mpix
Zobacz: Samsung zaprezentował matrycę 108 Mpix do aparatów w smartfonach
Zobacz: Xiaomi Mi Mix 4 będzie mocarzem. Snapdragon 855+, 5G i aparat 108 Mpix

Aplikacja Mi Gallery, będąca częścią interfejsu MIUI, dodaje obsługę wyświetlania zdjęć o rozdzielczości 108 Mpix. Jest ona jednak ograniczona do urządzeń występujących pod kryptonimami „tucana”, „draco”, „umi” i „cmi”. Są to nazwy kodowe niewydanych jeszcze urządzeń Xiaomi. Chociaż nie ma oficjalnych wiadomości od Xiaomi lub Samsunga o przyszłych urządzeniach chińskiego producenta z matrycą 108 Mpix, jest wiele wskazówek, które za tym przemawiają. Na początku sierpnia Samsung poinformował, że zbliża się masowa produkcja czujnika 108 Mpix, więc można mieć nadzieję, że wkrótce zobaczymy smartfony w nie wyposażone.

Zobacz: Do telewizorów Xiaomi dołączają telewizory Redmi
Zobacz: Xiaomi BlackShark 10000 mAh Power Bank. Bo wszystko musi być gamingowe
Zobacz: Xiaomi Mi 9T Pro oficjalnie trafia do Polski

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: XDA Developers

Przewiń w dół do następnego wpisu