DAJ CYNK

Politechnika Łódzka przetestuje sieć 5G. Start jeszcze w tym roku

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4086

Pilotażowe wdrożenie sieci 5G zapowiedział w Łodzi minister cyfryzacji Marek Zagórski. Łączy koszt testów ma wynieść 8 mln złotych.

Testowa sieć 5G ma wystartować na Politechnice Łódzkiej jeszcze w tym roku. Uczelnia będzie testować rozwiązania związane z systemami sterowania oświetleniem i laboratoriami, a w przyszłości również badania czystości powietrza oraz autonomicznymi samochodami. Testy będą organizowane również w 2019 roku.

Łódź jest miastem rekomendowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji do wdrożenia sieci 5G jako pierwsze w Polsce. Z punktu widzenia rozwoju to korzystne przedsięwzięcie i pierwszy krok do stworzenia inteligentnego miasta. Systemy związane z siecią 5G mogą być do wykorzystane np. do sterowania oświetleniem miasta, zarządzania ruchem drogowym lub np. zarządzania odpadami, co ostatnio skutecznie pokazał Orange w Mysłowicach.

Mysłowice będą miały

Wszystko to poprawi jakość życia w miastach, a w dalekiej perspektywie może przynieść wysokie oszczędności. To jednak żadne argumenty dla protestujących, którzy zapewne i w Łodzi będą organizować protesty przeciwko, jak sami mówią: zaawansowanej wojskowej technologii do manipulowania umysłami i kontroli społeczeństw.

Byliśmy na proteście przeciwko 5G. Protestujących nie trzeba się bać - wystarczyć dać im mówić

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Dziennik Łódzki; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu