DAJ CYNK

Play wznawia kampanię 5G Ready

msnet

Taryfy, promocje, usługi

Play 5G Ready Martyna Wojciechowska

Play rozpoczyna kolejną odsłonę kampanii promującej usługę 5G Ready. Fioletowi chwalą się większym zasięgiem sieci i większą liczbą stacji w najnowszej komercyjnie dostępnej technologii.

Play stale rozwija i modernizuje swoją sieć, budując w ostatnich latach najwięcej nowych stacji bazowych spośród wszystkich operatorów z "Wielkiej Czwórki". Coraz szybszy jest także fioletowy Internet mobilny - operator powołuje się przy tym na rankingi Speedtest.pl

Zobacz: Ranking SpeedTest.pl – wyniki za sierpień 2019. INEA, T-Mobile, Play...
Zobacz: RFBenchmark: Orange sierpniowym liderem prędkości Internetu

Jedną z usług, którą od jakiegoś czasu oferuje Play, jest wzbudzające sporo kontrowersji 5G Ready. Za tym hasłem kryje się zaawansowana LTE gotowa na technologię 5G. Jak podaje operator, 5G Ready używa nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu użytkownik doświadcza ponad dwukrotnie wyższych prędkości internetu mobilnego niż do tej pory. Używane są przy tym takie technologie, jak MIMO 4×4, agregacja pasm, modulacja 256QAM, synchronizacja fazy i Cloud Air.

Nowa kampania informuje o postępach w budowie sieci 5G Ready. W stosunku do pierwszej edycji z początku marca tego roku, ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba stacji oferujących 5G Ready. W ich zasięgu znajduje się 18% populacji Polski. Jak podają Fioletowi, dotyczy to nie tylko dużych aglomeracji, takich jak Warszawa, ale także mniejszych miejscowości.

Zobacz: UOKiK ma skargi na 5G Ready, ale nie prowadzi postępowania
Zobacz: 5G Ready w T-Mobile. Na razie tylko w Austrii i w innej formie niż w Play

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Play

Przewiń w dół do następnego wpisu