DAJ CYNK

Play się nie zatrzymuje. Uruchomił kolejne nadajniki

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Play się nie zatrzymuje. Uruchomił kolejne nadajniki

Play wciąż rozbudowuje swoją sieć, uruchamiając nowe stacje bazowe w naszym kraju. W minionym miesiącu było ich 67.

Czwarty kwartał każdego roku to czas, w którym zespół Techniki w sieci Play rozwija pełne tempo uruchamiania nowych stacji bazowych. W ten sposób fioletowy operator chce zapewnić swoim klientom jeszcze lepszy zasięg i jakość usług mobilnych. Tylko w październiku Play włączył do swojej siatki 67 nowych obiektów, poszerzając zasięg sieci w każdym województwie w Polsce.

Zobacz: W telewizji Play i UPC startuje nowy kanał. Za darmo, ale nie dla wszystkich
Zobacz: Play ma coraz więcej klientów i rosnące przychody. Wyniki za 3Q2022

Wśród lokalizacji, w których powstały nowe stacje, są między innymi Warszawa, Lublin, Wrocław, Gdańsk, Gdynia, Białystok i Zamość, a także Szczecinek, wieś Szczutowo w województwie mazowieckim, Grudziądz, Trąbki Wielkie czy północna część Opola. Dwa nowe nadajniki stanęły w Bielsko-Białej, gdzie w Studiu Filmów Rysunkowych powstały takie klasyki bajek dla dzieci, jak Reksio, Bolek i Lolek, Baltazar Gąbka, Bartolini herbu Zielona Pietruszka czy Miś Kudłatek. Lepszy zasięg dzięki nowym nadajnikom odczują także osoby mieszkające i odwiedzające Mazury w okolicach Rucianego-Nidy czy nadmorskiego Władysławowa.

Dzięki rozbudowie sieci, Play miał na koniec października 2022 roku 10322 stacje bazowe. To jednak nie koniec. Przed operatorem dwa najgorętsze w sezonie miesiące, w których co roku uruchamia najwięcej stacji.

Play nowe stacje 2022

Od kilku lat obiecujemy intensywny rozwój zasięgu własnego i sukcesywnie te obietnice spełniamy. Po połączeniu sił z UPC inwestujemy nie tylko w sieć mobilną, ale także stacjonarną sieć światłowodową. Robimy wszystko, aby nasi klienci mogli korzystać z wolności wyboru i cieszyć się najlepszą jakością usług.

– napisał Play na fioletowym blogu

Zobacz: Plus rozdaje prezenty. „Tidal na Święta” to rok muzyki za darmo
Zobacz: Orange przyspieszy do 10 Gb/s. Ruszają testy Światłowodu Pro 10.0

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Play

Źródło tekstu: Play

Przewiń w dół do następnego wpisu