DAJ CYNK

Play podsumowuje testy Play Now TV i prezentuje nowe rozwiązania

11.04.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6124

Ważne 0

0

Telewizja Play Now ma być nowym podejściem do telewizji. To użytkownik ma decydować jakie treści chce oglądać, zamiast korzystać z narzuconych ramówek stacji telewizyjnych.

Do tej pory do testów TV Boxa przystąpiło 8 tys. osób. Nie wiadomo ile z nich było klientami Play. Ich uwagi były uwzględnione podczas wprowadzania kolejnych poprawek oprogramowania. 87% testerów pozytywnie oceniło proces instalacji dekodera. Oprócz tego testerzy byli zadowoleni z:

  • koncepcji dekodera, łączącego możliwość oglądania tradycyjnej telewizji i treści internetowej,
  • opcji nagrywania treści (za darmo do 30 godzin, materiały są przechowywane przez 180 dni),
  • wstecznego dostępu do kanałów telewizyjnych (dowolny program do 7 dni wstecz),
  • możliwości oglądania na różnych urządzeń jednocześnie,
  • dostępnych kanałów i treści na żądanie,
  • wyszukiwania głosowego.

Zobacz: Katastrofa w Play. T-Mobile bliski zakazania 5G Ready

Telewizja Play Now ma być elastyczna. Klient nie musi wiązać się z operatorem umową długo terminową. Może czasowo wykupić interesujące go pakiety i oglądać je używając do tego własnego, niezależnego dostępu do Internetu. Usługa działa również poza granicami kraju, na obszarze Unii Europejskiej (podobnie jak roaming). Poza Unią będą działać jakie usługi jak YouTube lub Netflix.

Podobnie jak w obecnej ofercie Orange, klienci Play Now mogą w dowolnym momencie wybrać i kupić pakiet prosto z Menu TV Box-a. Operację zatwierdza się z poziomu smartfonu. W podobny sposób pakiet można wyłączyć, w momencie kiedy przestaniemy go potrzebować. Koszt zakupów, nie tylko pakietów, ale i filmów na żądanie, mogą być doliczane do rachunku Play. Box nie wymaga podpięcia karty kredytowej.

Zobacz: Prezes UKE o normach PEM - bez ich zmiany nie będzie 5G, ani Internetu LTE

TV Box dedykowany Play Now TV działa jak typowa przystawka Android TV. Dzięki temu można na nim uruchomić dowolną aplikację z Google Play. Może to być Netflix, HBO GO, IPLE, ale również inne aplikacje, niekoniecznie będące aplikacjami wideo. BOX posiada specjalnie przygotowaną nakładkę Play. To blokuje wyświetlanie reklam Google, ale też jesteśmy skazani na treści wyświetlane przez operatora.

W pierwszej wersji pilota do TV BOX-a był obecny przycisk będący skrótem do Showmaxa. W związku z wycofaniem go z polskiego rynku, w tym miejscu pojawił się przycisk skrótu do serwisu YouTube.

Zobacz: Duże zmiany w Play. Czy Małgorzata Zakrzewska poprawi komunikację?

Oferta

Aktualna oferta Play Now TV wygląda następująco (dla klientów abonamentowych Play, z ofertą Play Now):

Dla pozostałych klientów opłata wynosi 35 zł. Jeśli klient oferty na kartę podpisze umowę abonamentową, też będzie mógł korzystać z Play Now TV za 20 zł miesięcznie. Również jeśli klient Play Now TV w trakcie korzystania z niej podpisze umowę abonamentową z Play, to opłata za telewizję zostanie obniżona.

W podstawowym pakiecie jest dostępnych ok 50 kanałów, w tym:

 

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się