DAJ CYNK

Orange zamyka dwie usługi. Będzie coś nowego

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Orange zamyka dwie usługi. Będzie coś nowego

W Orange na kartę można kupić lub przedłużyć usługę nawet jeśli brakuje środków na koncie. Usługi, które to umożliwiają, wkrótce zostaną wyłączone. Ale bez obaw, będzie coś nowego w zamian.

Gdy użytkownik Orange na kartę próbuje włączyć jakąś usługę i lub gdy operator próbuje ją odnowić na jego koncie, następuje weryfikacja stanu konta i tego, czy wystarczy środków na pokrycie kosztów zakupu / odnowienia wybranej usługi. Jeśli użytkownikowi brakuje środków, a jego staż wynosi przynajmniej 31 dni, otrzyma za pomocą bezpłatnego SMS-a z numeru 8051 propozycję pożyczki brakującej kwoty, od 0,01 zł do 5 zł. Wystarczy odpowiedzieć "TAK" i gotowe. Zwrot pożyczonych środków odbędzie się automatycznie i bezpłatnie przy najbliższym doładowaniu konta.

Więcej informacji można znaleźć w regulaminach:

Wymienione powyżej usługi zostaną wkrótce wyłączone. Orange poinformował, że stanie się to 31 maja 2023 roku.

Zamknięcie przez nas usług nie narusza praw nabytych klientów tej oferty.

– napisał Orange w komunikacie

Zobacz: Orange ma nowe smartfony. To wielki powrót do Polski
Zobacz: Orange: 3 miesiące za darmo w nju mobile

Spokojnie, będzie nowa usługa

Orange nie zamierza jednak zaprzestać wspierania swoich klientów, którym chwilowo brakuje pieniędzy na koncie. Dlatego już 1 czerwca 2023 roku zostanie uruchomiona usługa „Kredyt na zakup i odnowienie usługi”. Dzięki niej będzie można w Orange na kartę otrzymywać bezpłatnie i automatycznie brakujące środki na zakup lub odnowienie usługi w kwocie do 5 zł.

Osoby, które akceptują powyższe zmiany, nie muszą nic robić. Operator przy okazji przypomina, że jeśli użytkownik pomarańczowej oferty na kartę nie zgadza się na te zmiany, może może zrezygnować z usług Orange do dnia wejścia w życie zmian.

Zobacz: Plus wprowadził eSIM dla zegarków. Jest jednak haczyk
Zobacz: Play z nową ofertą. Światłowód do 5 Gb/s i 2 abonamenty 5G w cenie 1

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Mieszko Zagańczyk / Telepolis.pl

Źródło tekstu: Orange