DAJ CYNK

Plus wprowadził eSIM dla zegarków. Jest jednak haczyk

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Plus wprowadził usługę eSIM w połowie 2021 roku. Po blisko dwóch latach operator dodał nową opcję – możliwość wykorzystania wirtualnej karty SIM do zegarka. Niestety, jest jeden haczyk.

Plus jeszcze nie poinformował oficjalnie o swojej nowości, ale jak wynika z doniesień GSMonline.pl, eSIM dla zegarków u zielonego operatora już działa. Na stronie plus.pl można też odszukać kilka wskazówek dotyczących usługi. Niestety, wiąże się z nią poważne ograniczenie, które zniechęci wielu klientów do skorzystania z nowości. 

Chodzi o to, że eSIM Plusa po włożeniu do zegarka nie będzie miał możliwości działania z tym samym numerem telefonu, który jest na karcie w smartfonie. Będzie konieczny zakup nowego abonamentu lub karty prepaid.

Jak podaje GSMonline.pl. zegarek z eSIM w Polkomtelu pozwoli na prowadzenie rozmów, a także obsługuje SMS-y oraz MMS-y. Żeby użytkownik mógł w praktyce korzystać z eSIM, np. zostawiając telefon w domu podczas treningów, musi włączyć usługę przekierowania połączeń głosowych z głównego numeru na numer znajdujący się w smartwatchu. Nie zadziała to niestety z wiadomościami SMS. W urządzeniach Galaxy połączenia wykonywane są wyłącznie za pośrednictwem VoLTE.

Technologia eSIM w sieci Plus jest kompatybilna z zegarkami: Huawei Watch 3 Active, Huawei Watch 3 Pro Elite, Samsung Galaxy Watch 5 44mm LTE, Samsung Galaxy Watch 5 40mm LTE, Samsung Galaxy Watch 5 PRO 45mm LTE, Samsung Galaxy Watch 4 classic 42mm LTESamsung Galaxy Watch 4 LTE 44mm, Samsung Galaxy Watch 4 LTE 40mm, Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm LTE. 

Lista znajduje się już na stronie Plusa. Operator podaje, że jest stale poszerzana o kolejne modele.

Zobacz: Plus uruchamia usługę eSIM
Zobacz: Plus daje miesiąc za darmo i nawet 300 GB

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl

Źródło tekstu: GSM Online