DAJ CYNK

Orange wzmacnia sieć na pierwszej linii warszawskiego metra

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4715

Metro Warszawa Centrum

Orange Polska wzmocnił swoją sieć na pierwszej linii warszawskiego metra. Jest to efekt udostępnienia dla sieci 4G LTE pasma 2100 MHz oraz kolejnej nośnej 3G w paśmie 900 MHz. Pierwsza z nich odpowiada za ponad 90% całego transferu danych, druga za znaczącą część rozmów, dlatego zmiana wpływa na poprawę jakości i zasięgu w obu przypadkach.

Orange z agregacją pasm 4G LTE

Pomarańczowi chwalą się, że jako pierwsi uruchomili agregację pasm 4G LTE na pierwszej linii metra w Warszawie, z czego skorzystają telefony klientów Orange i nju mobile. Jak podaje operator, możliwe jest obecnie korzystanie z sieci 4G LTE praktycznie nieprzerwanie na całej linii metra.

Zobacz: Orange ma już 7000 stacji BTS z agregacją pasma
Zobacz: Orange: testy 5G do końca lutego

Nasi inżynierowie mocno się napocili, by w pierwszej linii warszawskiego metra uruchomić agregację pasm 4G LTE. Nie ułatwiają tego ograniczone zasoby radiowe, ani istniejąca na stacjach i w tunelach instalacja.

- możemy przeczytać w komunikacie Orange

Jak podróżni korzystają z telefonów w metrze?

Stacja Politechnika to miejsce na pierwszej linii warszawskiego metra, w którym sieci komórkowe (w tym Orange) odnotowują największy ruch. Na kolejnych miejscach są stacje Centrum (zdjęcie tytułowe powyżej), Pole Mokotowskie oraz Dworzec Gdański. Godziny szczytu w sieci Orange obsługującej metro przypadają między 8:00 i 9:00 oraz między 16:00 i 17:00, ale tylko w dni robocze: na wykresach ruchu w weekendy większych wzrostów natężenia o tej porze nie widać.

Zobacz: Metro w Londynie będzie monitorować lokalizację pasażerów przez Wi-Fi w telefonach
Zobacz: [Aktualizacja II] Warszawskie metro z pełnym zasięgiem kolejnych operatorów

Źródło zdjęć: metro.waw.pl

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu