DAJ CYNK

Orange ma już 7000 stacji BTS z agregacją pasma

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8037

Agregacja pasma zapewnia urządzeniom korzystającym z Internetu mobilnego osiąganie wyższych prędkości przy przesyłaniu danych. Orange Polska pochwalił się na swoim blogu, że od tygodnia klienci tego operatora mogą korzystać z 7000 stacji bazowych z agregacją pasma.

Orange od tygodnia posiada 7000 stacji bazowych z agregacją pasma, o prawie 1,5 tys. więcej niż w sierpniu 2018 roku. Ponad połowa z nich agreguje 3 lub 4 pasma LTE, dzięki czemu klienci pomarańczowej sieci mogą osiągnąć większe prędkości transferu danych, a przez to także większy komfort korzystania z Internetu mobilnego. W przeprowadzonych przez siebie testach (w warunkach laboratoryjnych) Orange osiągnął prędkość pobierania danych na poziomie 1,91 Gb/s, wykorzystując w tym celu pasmo o szerokości 100 MHz.

Orange kontynuuje także działania związane z refarmingiem posiadanych zasobów radiowych. W okresie zimowym, w których północ Polski nie była przykryta białym puchem, operator przystosował prawie 700 stacji bazowych do zapewnienia klientom usługi 4G LTE na częstotliwościach z zakresu 2100 MHz. To także powinno przyczynić się do osiągania większych prędkości przesyłania danych przez klientów pomarańczowej sieci.

Wcześniej podobne działania były prowadzone przede wszystkim w największych miastach.

Zobacz: Orange zwiększa pojemność sieci LTE
Zobacz: T-Mobile zwiększa pojemność sieci w największych miastach w Polsce
Zobacz: Orange Polska chwali się bardzo dobrymi wynikami za 2018 rok. Wzrost liczby klientów i EBITDA

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu