DAJ CYNK

Orange i UPC Polska oferują klientom Internet 1 Gb/s, a tymczasem klienci sieci INEA mogą mieć w Poznaniu 10 Gb/s

12.10.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3553

Ważne 3

0

INEA wprowadziła do swojej oferty dla klientów indywidualnych łącze internetowe o rekordowej szybkości. Symetryczny światłowód o prędkości przesyłu danych do 10 Gb/s od 12 października dostępny jest dla mieszkańców Poznania. Dostęp do Internetu z taką szybkością mają mieszkańcy zaledwie kilku miejsc na świecie - podaje wielkopolski operator.

Z łącza o rekordowej przepustowości może od dzisiaj skorzystać około 30 tys. gospodarstw domowych w Poznaniu. Do końca roku INEA chce udostępnić taką możliwość w całym mieście, a docelowo oferować ją na całej swojej sieci światłowodowej również poza Wielkopolską. Symetryczne łącze w technologii Fiber-To-The-Home (FTTH) o prędkości przesyłu danych do 10 Gb/s kosztuje 399 zł. Jak podaje wielkopolski operator, z tak szybkiego połączenia poza Polską mogą skorzystać jedynie mieszkańcy Szwajcarii oraz pojedynczych miast w USA, Japonii, Korei Południowej oraz Singapurze.

- INEA od zawsze stawia na innowacje. Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a my nie chcemy ograniczać naszych klientów. Kilkukrotnie w naszej historii udowodniliśmy, że jesteśmy liderem technologicznym, dzisiaj przyszedł czas na kolejny krok - powiedział Michał Bartkowiak, Chief Operating Officer INEA. - Warto podkreślić, że oferowane przez nas łącze symetryczne, pozwoli na swobodne działanie pracującym w domu informatykom, artystom, osobom zajmującym się obróbką video, czy nowymi technologiami takimi jak wirtualna, bądź rozszerzona rzeczywistość. Od dzisiaj praca zdalna, nie będzie dla nich problemem. Nie jest to jeszcze nasze ostatnie słowo w tej kwestii.

Wprowadzenie w Polsce łącza o prędkości 10 Gb/s zostało zrealizowane wspólnie z firmą Nokia, która dostarczyła światłowodowe rozwiązanie następnej generacji, umożliwiające zapewnienie symetrycznych prędkości łącza, przepustowości, niezawodności, elastyczności oraz skali, potrzebne do dostarczenia usług ultra-szerokopasmowych. Urządzenia te działają na sieci FTTH INEA.

Oferta Internetu 10 Gb/s jest skierowana do osób, które realizując swoje hobby lub wyzwania zawodowe, chcą zarówno pobierać, jak i przesyłać dane z jak największą prędkością. Symetryczność łącza sprawia, że przesył takich danych w obie strony odbywa się błyskawicznie. Przepustowość łącza docenią również gracze. Pobranie najnowszych produkcji, które potrafią "ważyć" po kilkadziesiąt gigabajtów, nie zajmie więcej niż kilka minut, a teoretycznie kilkadziesiąt sekund. Przy tak szybkim łączu ograniczeniem jednak może być posiadany sprzęt - karta sieciowa w komputerze lub konsoli, a także szybkość zapisu danych na dysku. W tym ostatnim przypadku najszybsze modele konsumenckie oferują już szybkość sekwencyjnego zapisu danych liczoną w gigabajtach na sekundę. INEA wprowadza też technologię XGS-PON, która pozwala na uzyskanie również bardzo niskich pingów, czyli czasu potrzebnego na przebycie sygnału od naszego urządzenia do serwera i z powrotem, co ma kluczowe znaczenie przy rozrywce on-line.

Zobacz: Wrześniowe wyniki Speedtestu. Orange dorównał do T-Mobile
Zobacz: Orange Światłowód przyspiesza do 1 Gb/s
Zobacz: Rzecznik Orange uderza w Światłowód UPC. UPC nie doprowadza światłowodu do domu klienta
Zobacz: UPC rozpoczyna w Polsce erę gigabitową

Źródło tekstu: INEA

Komentarze
Zaloguj się
17. ~gość
0

2018-10-15 08:50:59 host: 87.239.(...)1

Mam kilka lat 1Gbps i powiem szczerze, że to już jest nieodczuwalne dla 99% użytkowników, czy ma 200 Mbps czy 1Gbps. Teraz pojawia się 10Gbps! OK, niech będzie, cena zawrotna więc nikt nieświadomy raczej nie skorzysta. Oczywiście dobrze, że jest rozwój w tej materii.

Odpowiedz

16. ~gość
0

2018-10-14 21:52:08 host: static-(...)l.co.uk

Mieszkancy Szwajcarii - klienci Salt. Moga miec 10Gbit/s symetrycznie z pakietem TV za cos kolo 49 euro miesiecznie. Inea nie wspomina o tym czy predkosc jest symetryczna, czyli pewnie nie, a i cena jest jakby dwa razy wyzsza niz w Szwajcarii... takze tego.

Odpowiedz

15. ~gość
0

2018-10-14 07:57:28 host: public-(...)rtel.pl

Chief Operating Officer kto to kur...a jest?

Odpowiedz

14. ~gość
0

2018-10-13 13:47:57 host: 178.43.(...)ange.pl

Piękny przykład firmy , która nie patrzy na innych tylko wdraża technologię teraźniejszości i przyszłości jaką daje wysoka przepustowość łącza.Sam już teraz zastanawiam się nad rezygnacją z TV ponieważ i tak głównie wchodzę na Netflix a nawet odbiornika TV nie mam w domu. Jak teraz filmy w UHD potrafią ważyć 70GB to zobaczymy ile będą ważyć te w rozdzielczości 8k.Najgorsze jest to , że przy rozdzielczości 8k najwięcej treści jest dokumentalnych ale takie o przyrodzie i podróżach fajnie się ogląda właśnie w takie rozdzielczości. Ludzie narzekają po co to komu jednak wypowiadanie się w temacie , w którym i tak dana osoba nie jest zainteresowana nie ma sensu.Jak bym miał takie łącze dostępne w swoim miejscu zamieszkania do za 200złotych miesięcznie z miłą chęcią bym przygarnął nawet jeżeli go nie wykorzystam tylko ja biorą takie łącze nie zatruwam innych tak jak robi to wiele osób wypowiadających się tutaj na przykład przez palenie tytoniu oraz śmieciami w piecach.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-13 21:43:00 host: user-5-(...)rnet.pl

To na czym chcesz oglądać te materiały 8k?

13. ~gość
0

2018-10-12 19:09:02 host: 79.191.(...)ange.pl

10 Gb/s po WIFI 2,4Ghz na lapku....czy karcie sieciowej obługijacej do 0,1 tej prędkości?

Odpowiedz

12. ~gość
3

2018-10-12 18:42:32 host: public-(...)rtel.pl

Wiedziałem, że cebulką się odezwie. Przecież każdy by chciał za taką prędkość płacić maks 25zeta co nie ? A najlepiej jakby zrobili podobną promocje neta jak w RM. Nasz naród to cebula...

Odpowiedz

11. ~gość
0

2018-10-12 17:47:05 host: 188.147(...)bile.pl

A za unijną kasę panie 80/10 za 50zl.... 80/40 juz by bylo ok... A tak bujaj aie na lte 15/8

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-14 09:45:56 host: 91.232.(...)-net.pl

Ale do kogo ty masz pretensje jak unia narzuciła takie niskie wymagania co? :D

10. ~gość
0

2018-10-12 17:44:38 host: 83.25.1(...)ange.pl

Jaki router do domowych zastosowań to obskoczy.

Odpowiedz

0

2018-10-12 17:41:17

Żaden wyczyn dać pierdyliard gigabitów w kilku lokalizacjach. Niech zrobią choćby 100/50 mega, w całej Polsce, to będą wielcy.

Odpowiedz

8. ~gość
0

2018-10-12 17:16:30 host: byw129.(...)pnet.pl

wyruchałbym w dupę to światełko a potem nasrał do gęby

Odpowiedz

7. ~gość
0

2018-10-12 17:08:10 host: user-5-(...)rnet.pl

Czy wy w tej redakcji chociaż czytacie co piszecie? W Szwecji 11 lat temu było dostępne 40Gbps. Nawet Witek o tym napisał.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-14 08:03:42 host: public-(...)rtel.pl

Czytają. Jak widać.

6. ~gość
0

2018-10-12 16:50:24 host: apn-37-(...)plus.pl

Ja mam w Playu już dawno 100 Giga

Odpowiedz

5. ~gość
0

2018-10-12 16:27:52 host: 89-73-2(...)ello.pl

Tradycyjnie, ściana tekstu, a informacja o prędkości wysyłania...

Odpowiedz

2

2018-10-12 16:33:38

"Symetryczny światłowód o prędkości przesyłu danych do 10 Gb/s", czyli wysyłanie również 10 Gb/s.

4. ~gość
0

2018-10-12 15:39:01 host: user-5-(...)rnet.pl

Ja mogę wam dać do 100 Gb/s a nawet i do 1 Tb/s

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-12 15:47:55 host: 212.160(...).172.86

A ja mogę ci sprzedać i 10 Tbps tylko czy masz tyle kasy miesięcznie :-)

3. ~gość
0

2018-10-12 15:17:50 host: c145-9.(...)pnet.pl

399 zl miesieczny abonament BUHAHAHAH