DAJ CYNK

Orange i UPC Polska oferują klientom Internet 1 Gb/s, a tymczasem klienci sieci INEA mogą mieć w Poznaniu 10 Gb/s

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7561

INEA wprowadziła do swojej oferty dla klientów indywidualnych łącze internetowe o rekordowej szybkości. Symetryczny światłowód o prędkości przesyłu danych do 10 Gb/s od 12 października dostępny jest dla mieszkańców Poznania. Dostęp do Internetu z taką szybkością mają mieszkańcy zaledwie kilku miejsc na świecie - podaje wielkopolski operator.

Z łącza o rekordowej przepustowości może od dzisiaj skorzystać około 30 tys. gospodarstw domowych w Poznaniu. Do końca roku INEA chce udostępnić taką możliwość w całym mieście, a docelowo oferować ją na całej swojej sieci światłowodowej również poza Wielkopolską. Symetryczne łącze w technologii Fiber-To-The-Home (FTTH) o prędkości przesyłu danych do 10 Gb/s kosztuje 399 zł. Jak podaje wielkopolski operator, z tak szybkiego połączenia poza Polską mogą skorzystać jedynie mieszkańcy Szwajcarii oraz pojedynczych miast w USA, Japonii, Korei Południowej oraz Singapurze.

- INEA od zawsze stawia na innowacje. Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a my nie chcemy ograniczać naszych klientów. Kilkukrotnie w naszej historii udowodniliśmy, że jesteśmy liderem technologicznym, dzisiaj przyszedł czas na kolejny krok - powiedział Michał Bartkowiak, Chief Operating Officer INEA. - Warto podkreślić, że oferowane przez nas łącze symetryczne, pozwoli na swobodne działanie pracującym w domu informatykom, artystom, osobom zajmującym się obróbką video, czy nowymi technologiami takimi jak wirtualna, bądź rozszerzona rzeczywistość. Od dzisiaj praca zdalna, nie będzie dla nich problemem. Nie jest to jeszcze nasze ostatnie słowo w tej kwestii.

Wprowadzenie w Polsce łącza o prędkości 10 Gb/s zostało zrealizowane wspólnie z firmą Nokia, która dostarczyła światłowodowe rozwiązanie następnej generacji, umożliwiające zapewnienie symetrycznych prędkości łącza, przepustowości, niezawodności, elastyczności oraz skali, potrzebne do dostarczenia usług ultra-szerokopasmowych. Urządzenia te działają na sieci FTTH INEA.

Oferta Internetu 10 Gb/s jest skierowana do osób, które realizując swoje hobby lub wyzwania zawodowe, chcą zarówno pobierać, jak i przesyłać dane z jak największą prędkością. Symetryczność łącza sprawia, że przesył takich danych w obie strony odbywa się błyskawicznie. Przepustowość łącza docenią również gracze. Pobranie najnowszych produkcji, które potrafią "ważyć" po kilkadziesiąt gigabajtów, nie zajmie więcej niż kilka minut, a teoretycznie kilkadziesiąt sekund. Przy tak szybkim łączu ograniczeniem jednak może być posiadany sprzęt - karta sieciowa w komputerze lub konsoli, a także szybkość zapisu danych na dysku. W tym ostatnim przypadku najszybsze modele konsumenckie oferują już szybkość sekwencyjnego zapisu danych liczoną w gigabajtach na sekundę. INEA wprowadza też technologię XGS-PON, która pozwala na uzyskanie również bardzo niskich pingów, czyli czasu potrzebnego na przebycie sygnału od naszego urządzenia do serwera i z powrotem, co ma kluczowe znaczenie przy rozrywce on-line.

Zobacz: Wrześniowe wyniki Speedtestu. Orange dorównał do T-Mobile
Zobacz: Orange Światłowód przyspiesza do 1 Gb/s
Zobacz: Rzecznik Orange uderza w Światłowód UPC. UPC nie doprowadza światłowodu do domu klienta
Zobacz: UPC rozpoczyna w Polsce erę gigabitową

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: INEA

Przewiń w dół do następnego wpisu