DAJ CYNK

Wrześniowe wyniki Speedtestu. Orange dorównał do T-Mobile

09.10.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5279

Ważne 1

1

Serwis speedtest.pl opublikował wrześniowe wyniki pomiarów szybkości dostępu do Internetu. W rankingach operatorów komórkowych Orange jest na pierwszym miejscu razem z T-Mobile.

Internet stacjonarny - układ podium bez zmian

Liderem rankingu jest nadal INEA, jednak to UPC uzyskał w czołówce największy przyrost średniej prędkości, coraz bardziej zbliżając się do rywala. Na dalszych pozycjach Orange przegonił Multimedia, zajmując 6 pozycję.

Orange dogonił T-Mobile

W rankingu operatorów komórkowych T-Mobile nadal zajmuje pierwsze miejsce, ale już nie samodzielnie. Przy uwzględnieniu roamingu krajowego na dalszych pozycjach sytuacja jest bez zmian - Plus wciąż przed siecią Play.

Jeśli uwzględnimy szybkość połączenia internetowego uzyskaną wyłącznie przy użyciu własnej infrastruktury, Play zamienia się miejscem z Plusem.

Pomarańczowe LTE dogania magentowe

Różnica średniej szybkości Internetu LTE w Orange i T-Mobile jest tak mała, że obaj operatorzy znaleźli się na pierwszym miejscu rankingu. Najwolniejszy nadal jest Play.

Jeśli uwzględnimy tylko własną infrastrukturę operatorów, kolejność pozostaje bez zmian.

Źródło tekstu: speedtest.pl

Komentarze
Zaloguj się
14. ~gość
0

2018-10-12 14:27:35 host: bli71.n(...)pnet.pl

Kiedy wreszcie podacie medianę?!!! Te średnie to idiotyzm, najgłupiej to widać po średniej Orange stacjonarnie, absurd że szok.

Odpowiedz

13. ~gość
0

2018-10-11 19:40:37 host: public7(...)rtel.pl

smieszne te testy. spora miejscowosc pod warszawa a orange lte wieczorami ledwo ciagnie. orange rozklada rece i obniza abonament o smieszne 15%.

Odpowiedz

12. ~gość
0

2018-10-09 22:41:47 host: public-(...)rtel.pl

E60, polift :)

Odpowiedz

11. ~gość
0

2018-10-09 20:47:05 host: 89-64-2(...)ello.pl

W przypadku operatorów mobilnych ofert, w zasadzie wszyscy maja zbliżone wyniki. Nikt specjalnie się nie wyróżnia ani pozytywnie ani negatywnie.

Odpowiedz

10. ~gość
-1

2018-10-09 18:07:52 host: public-(...)rtel.pl

Jak to możliwe? U mnie Orange przez kilka miesięcy już nie działa, a Orange tłumaczy się jak może. Ktoś im zakluca sygnał, prace konserwacyjne, awaria, rozbudowa nadajnika. Zapewniają co tydzień, że już jest wszystko ok i co? I jak nie działało tak nie działa. A jak chciałem z nimi zerwać umowę z ich winy to oczywiście nie ma podstaw. I oni mają pierwsze miejsce? Aż boję się pomyśleć jakie są niższe miejsca, bo dlanie Orange to miejsce ostatnie.

Odpowiedz

9. ~gość
-2

2018-10-09 16:42:23 host: cdw202.(...)pnet.pl

Pytam się po raz kolejny, do czego ten "ping"? :) do jakiego serwera? W Wypizdowie, czy w Nowym Jorku?

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-09 20:42:52 host: ip-37-2(...)bile.pl

Jakbyś wiedział jak działa ten test to byś głupich pytań nie zadawał...

0

2018-10-09 14:54:28

No tak, jak UPC podbił tym co mieli 60Mb/s do 150Mb/s za darmo, to szybkość wzrosła i awansowali na 2 pozycję.

Odpowiedz

1

2018-10-09 15:32:34

Ja tak właśnie miałem. Na starym modemie po wifi ledwo 10-20 mega, na nowym dobija do 140 mega.

0

2018-10-09 16:01:57

A ja jak miałem 120Mb/s i było 120Mb/s tak zostało 120Mb/s. Jeszcze do mnie dzwonili i proponowali 150Mb/s za +25% ceny :)

7. ~gość
2

2018-10-09 14:16:03 host: 188.147(...)bile.pl

u mnie odwrotnie Orange 16 mb/s T-Mobile 16 mb/s a jak chodzi o Play 90 mb/s jak chodzi o plusa to już tragedia z ich LTE 6 mb/s Warmińsko -Mazurskie jakby ktoś pytał :)

Odpowiedz

6. BRXzRRX
0

2018-10-09 14:09:10

U mnie T-Mobile i Orange niszczą konkurencję, w obu przypadkach zawsze mam te 80mbit/s, w przypadku plusa 25 a play żadko kiedy dobija do 20

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-09 14:13:06 host: user-5-(...)rnet.pl

A u mnie calkiem na odwrot. I badz tu madry.

2. Kowall
0

2018-10-09 20:57:29

U mniw bardzopodobny podzial, w okolo wiadomo znajomi z innymi sieciami i nieraz to porownywalismy, moj timobajl prawie zawsze wychodzil najleoiej

5. ~gość
1

2018-10-09 14:07:14 host: user-18(...)rnet.pl

Co LuiN myśli o koncepcji pajacyków 5G? Dawno nie było pajacyków a pojawiają sie kolejne wynurzenia "znawców". Ja wiem że było o protestach, ale pisze nie o protestach lecz o wymysłach takich dziwnych ludzi ( nie wiem nawet jak ich nazwać).

Odpowiedz

0

2018-10-09 14:13:28

Oni i tak już rzucają nożami do naszych zdjęć :)

-1

2018-10-09 13:55:23

Gdyby te testy były przedstawiane choćby w formie dominanty zamiast średniej albo skrajne wartości np testy na lejkach byłyby eliminowane to można by traktować je poważnie, a tak to tylko ciekawostka w dodatku nie mająca wiele wspólnego z rzeczywistością.

Odpowiedz

0

2018-10-11 15:45:36

Ciekawe jakby Play byłby na pierwszym miejscu czy też byś tak pisał czy nie? Raczej wątpliwe ;)

3. ~gość
-2

2018-10-09 13:32:38 host: 188.146(...)bile.pl

Guzik prawda jest kiepsko,moc sygnału ciągle skacze od 0 do 50%, T-Mobile to lipa, nic z tym nie robią tylko kłamią.

Odpowiedz

1. pejs66
1

2018-10-09 13:38:28

U mnie działa dość w porządku, poza tym testy nie kłamią - są na pierwszym miejsu już dłuższy czas.

2. ~gość
-1

2018-10-09 13:02:52 host: 195.158(...).247.12

Play jeszcze długo będzie na ostatnim miejscu, brak kilku tysięcy stacji jest aż nadto widoczny. To jednak i tak nie jest jeszcze rozwiązanie problemu, bowiem przepustowość ich sieci to dramat. Można być w centrum większego miasta otoczonym nadajnikami, a nie wykona się połączenia, nie odbierze/wyśle SMS, nie skorzystasz z internetu. Dlatego podziękowałem Play'owi.

Odpowiedz

1. ~gość
-1

2018-10-09 13:17:11 host: user-5-(...)rnet.pl

Mozesz napisac jakie to jest to wieksze miasto :)

1. ~gość
1

2018-10-09 12:42:04 host: user-5-(...)rnet.pl

Play na odpowiednim ostatnim miejscu tzn na ostatnim