DAJ CYNK

Orange: Hybrydowy SD-WAN dla średnich firm na nowej platformie i z nowym dostawcą

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4572

Orange: Hybrydowy SD-WAN dla średnich firm na nowej platformie i z nowym dostawcą

Orange Polska rozpoczyna świadczenie usługi Hybrydowy SD-WAN na nowej platformie, w pełni zarządzanej przez Orange i uruchomionej we własnym Data Center. Operator przekonuje, że dzięki temu usługa ta będzie przydatna nie tylko dla dużych korporacji, ale także dla średnich firm.

Hybrydowy SD-WAN to technologia dla przedsiębiorstw mających swoje lokalizacje rozsiane po całym kraju. Pozwala na zarządzanie całą siecią z jednego miejsca, szybkie i proste dołączanie nowych lokalizacji czy zmiany konfiguracyjne. Ma to zajmować zdecydowanie mniej czasu niż w przypadku zwykłej infrastruktury WAN. Zapewnia też bezpieczeństwo, stabilność i wydajność krytycznych aplikacji w sieci. 

Zobacz: Netia buduje pod Warszawą nowoczesne data center. Pierwsi klienci skorzystają z niego w 2021 roku

Dotychczas Orange uruchamiał usługę Hybrydowy SD-WAN na serwerach instalowanych u klienta w tzw. modelu integratorskim. Z takiego rozwiązania korzystały głównie duże, wielooddziałowe korporacje. 

Nowa platforma pozwala nam zaoferować usługę w modelu operatorskim, w którym budujemy ją od podstaw na naszych serwerach zainstalowanych w Data Center Orange. Dzięki temu proces wdrożenia rozwiązania jest szybszy, wydajniejszy, w pełni zautomatyzowany i tańszy. Dane przechowywane są na terenie Polski na serwerach spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa i niezawodności

 – przekonuje Bożena Leśniewska, Wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego.

Platforma chmurowa, na której bazuje Hybrydowy SD-WAN w Orange, pozwala na budowanie połączeń korporacyjnych opartych na różnych typach łączy transmisji danych, w tym na Biznesowym VPN. Zastosowanie minimum dwóch łączy w każdej lokalizacji zapewnia pełną niezawodność oraz istotne zwiększenie wydajności i jakości działania.

Zobacz: Orange Flex dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą

Klientowi Orange udostępniany jest portal z interfejsem graficznym pozwalający na konfigurowanie sieci oraz podgląd parametrów jej pracy i statystyk. 

Hybrydowy SD-WAN umożliwia również bezpieczny dostęp do internetu z każdej lokalizacji klienta, a także dołączenie innych usług chmurowych Orange np. ONS czy OIP. Zapewnia też integrację z rozwiązaniami chmury publicznej np. AWS czy Azure, poprawiając jakość działania ich aplikacji biznesowych.

Zobacz: Deutsche Telekom i T-Mobile wprowadzają usługę SD-WAN
Zobacz: T-Mobile Polska buduje nowy obiekt data center. „Jeden z najnowocześniejszych”

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Pixabay

Źródło tekstu: Orange Polska

Przewiń w dół do następnego wpisu