DAJ CYNK

Deutsche Telekom i T-Mobile wprowadzają usługę SD-WAN

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 11641

Deutsche Telekom i T-Mobile wprowadzają usługę SD-WAN

Grupa Deutsche Telekom wprowadza nowe usługi SD‑WAN, upraszczające budowę sieci rozległych oraz umożliwiające lepszą integrację z chmurą.  Rozwiązanie  dostępne jest także w Polsce, a oferuje je T-Mobile.

Deutsche Telekom wprowadza nową usługę SD-WAN, która pozwoli uprościć budowę sieci korporacyjnych, jednocześnie poprawiając jakość usług i oferując klientom lepszą widoczność sieci. Operator opracował to rozwiązanie, by pomóc firmom w rozbudowie środowiska IT, a także by wspierać proces cyfryzacji oraz zapewniać bezpieczeństwo i stabilność łącza podczas korzystania z aplikacji w chmurze.

Zobacz: T-Mobile wprowadza usługę Cloud Security dla biznesu

Nowe rozwiązanie Deutsche Telekom bazuje na technologii Versa SD-WAN, która do kierowania ruchem internetowym, zamiast routerów, wykorzystuje oprogramowanie lub rozwiązania wirtualizacji. Pozwala firmom na optymalizację przepustowości i zwiększenie wydajności aplikacji, także przez mniejszy współczynnik zmienności opóźnienia oraz minimalizację utraty pakietów. Jednocześnie, wbudowane funkcje bezpieczeństwa zapewniają ochronę danych, a funkcje analityczne i monitorujące – wgląd zarówno w procesy zachodzące w centrum danych, jak i w chmurze.

Zobacz: Jak szybkie jest 5G w T-Mobile? Sprawdziliśmy to w Warszawie

SD-WAN oferuje klientom również możliwość zarządzania całą siecią za pomocą jednego, scentralizowanego interfejsu użytkownika i pozwala spółkom Grupy DT przejąć pełną odpowiedzialność za łącza i platformę SD-WAN. Jego wdrożenie nie wymaga też jednorazowych inwestycji. Gwarantuje to korzystniejszą cenę i kompleksową obsługę SLA.

Nowa usługa jest już dostępna w Polsce pod nazwą SD-WAN od T-Mobile. Poza tym, z rozwiązania mogą skorzystać klienci spółek Grupy Deutsche Telekom w Austrii, Czechach i na Słowacji. W drugiej połowie roku oferta będzie dostępna również w Chorwacji.

Zobacz: T-Mobile Polska buduje nowy obiekt data center. „Jeden z najnowocześniejszych”

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu