DAJ CYNK

Orange gotowy na wakacje. Wzmocniona sieć w miejscowościach turystycznych

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 9333

Orange gotowe na wakacje. Wzmocniona sieć w miejscowościach turystycznych

Wzmożony ruch wakacyjny w miejscowościach turystycznych to dla każdego operatora poważne wyzwanie, a sieci muszą wytrzymać dodatkowy transfer danych i większą liczbę połączeń głosowych. Orange chwali się, że już się przygotował na tegoroczne lato. 

O przygotowaniach pomarańczowej sieci do wakacji napisał na blogu Orange Wojtek Jabczyński, rzecznik operatora. Orange każdego roku przygotowuje sieć mobilną w miejscowościach turystycznych, tak aby użytkownicy mogli z niej korzystać bardziej komfortowo. W miejscowościach nad Morzem Bałtyckim, w górach i nad jeziorami operator buduje nowe stacje, dostawia stacje mobilne, dokłada warstwy LTE i robi refarming. Nie inaczej jest w sezonie 2020.

Zobacz: Zakończył się drugi etap refarmingu 700 MHz dla 5G

Na wakacje więcej stacji bazowych

Orange wybudował przed sezonem 13 nowych stacji bazowych w miejscowościach: Stawiguda, Morąg, Wierzbowo, Choczewo, Wisła, Witkowo, Ostróda, Gołdap, Mrągowo, Małdyty, Radków, Jeleśnia i Sianożęty. 

Postawił też lub właśnie stawia 17 mobilnych stacji bazowych m.in. w miejscowościach: Rewal, Białka, Jastarnia, Rusocin, Rowy, Zamłyniec, Kluszkowce, Krynica Morska i Dębki.

Zobacz: #hello5G - Orange rusza z łącznością 5G

Na stacjach pracujących w rejonach turystycznych, Orange dołożył dodatkowe 183 warstwy LTE. Oznacza to, że stacje są lepiej doposażone i wykorzystują więcej częstotliwości, co przekłada się na lepszy zasięg i jakość. Dołożenie kolejnych 56 warstw operator ma w planach. 

Ostatni element układanki to refarming, który Orange przeprowadził w 72 rejonach turystycznych. Dzięki temu pojemność sieci mobilnej na tych terenach wzrosła aż o 42%.

Z myślą o tegorocznych wakacjach operator podwyższył także – do najwyższego priorytetu – monitoring stacji zlokalizowanych na obszarach turystycznych.

Zobacz: Orange podsumowuje rozbudowę sieci w 2019 roku. Refarming, więcej LTE, testy 5G

Nowatorskie anteny Vega

Rzecznik Orange ujawnił też ciekawostkę związaną z antenami Vega, które są własnym rozwiązaniem opracowanym w Orange Polska. Anteny tego rodzaju zostały wykorzystane na dwóch stacjach na Półwyspie Helskim. Anteny pozwalają dostosować sposób działania stacji do specyficznych potrzeb półwyspu, gdzie z przyczyn niezależnych od operatora, niemożliwe jest wykorzystanie mobilnych stacji bazowych.

Antena emituje skoncentrowaną wiązkę fal na podobieństwo światła w latarce, co daje szansę na dostarczenie szybszego internetu i zagwarantuje obsługę większej liczby klientów wypoczywających na tym terenie.

Zobacz: Chociaż wszyscy są już myślami przy 5G, Orange Polska nie zapomina o LTE
Zobacz: 5G w Orange: Samsung Galaxy S20 Ultra i S20 Plus już obsługują #hello5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Blog Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu