DAJ CYNK

Orange Flex ma już rok. W urodzinowej promocji Video Pass za darmo na tydzień

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Orange Flex ma rok

Orange Flex ma już rok. Z tej okazji Pomarańczowy podsumowali rozwój oferty oraz zaprezentowali plany na przyszłość. Jest też urodzinowa promocja, dzięki której przez tydzień można za darmo korzystać z usługi Video Pass - jak podają Pomarańczowi, to najczęściej wybierany Pass.

W maju 2019 roku Orange uruchomił ofertę Flex, ściśle związaną z aplikacją mobilną na smartfony, gdzie można w pełni zarządzać wszystkimi usługami wchodzącymi w jej skład. Przez rok Orange Flex wzbogacał się o kolejne możliwości:

  • sierpień 2019: uproszczenie oferty i procesów,
  • wrzesień 2019: dodanie funkcji Polecaj-Zarabiaj,
  • październik 2019: dodanie możliwości przekazywania gigabajtów innym użytkownikom; w ten sposób rozdysponowano ponad 100 tysięcy GB, a średnia wielkość przekazywanej paczki wyniosła prawie 7 GB,
  • listopad 2019: dodanie opcji Flex Rodzina, która umożliwia łatwe i szybkie aktywowanie usług swoim bliskim,
  • grudzień 2019: eSIM działający na zegarkach Apple Watch,
  • styczeń 2020: dodanie płatności BLIK,
  • kwiecień 2020: Orange Flex dla edukacji - 1 miesiąc za 1 zł.

Zobacz: Orange Flex: dla obecnych klientów też jest pakiet 200 GB na naukę. I to za darmo
Zobacz: Orange Flex i eSIM na smartfonach z Androidem

Orange Flex linia czasu

– Orange Flex od samego początku działa w myśl hasła #chceszmasz. Odpowiadanie na potrzeby klientów jest kluczowym elementem naszej strategii. Użytkownicy aplikacji mają realny wpływ na to, jakie nowe funkcjonalności pojawiają się w ofercie. To dzięki ich sugestiom w Orange Flex dodano m.in. obsługę eSIM na Apple Watch, nową metodę płatności BLIK a także uproszczono plany komórkowe i skrócono proces aktywacji. Takie działania pozwoliły na wzrost wskaźnika konwersji o ponad 200% w skali roku. Cieszymy się, że to rozwiązanie, wciąż nowe na naszym rynku, zyskuje na popularności.

– powiedział Artur Stankiewicz, dyrektor Marketingu Rynku Konsumenckiego Orange Polska

Orange Flex w liczbach

Po roku działania Orange Flex ma ponad 40 tysięcy aktywnych użytkowników. Najczęściej wybierają oni plan za 30 zł, zawierający pakiet 30 GB Internetu. Przy zmianie planu ponad 60% użytkowników decyduje się na przejście do opcji z większym pakietem danych. Oferta przyciąga w takim samym stopniu (mniej więcej) dotychczasowych klientów sieci Orange, którzy zmieniają ofertę, jak i użytkowników innych sieci. Ponad połowa klientów Orange Flex wybiera BLIKA jako sposób opłacania usług. Użytkownicy oferty Orange Flex używają średnio 15 GB danych miesięcznie (w kwietniu 21 GB). Dla porównania w nju mobile ten wskaźnik wynosi około 8 GB, a w postpaid Orange 4GB. Orange Flex przyciąga przede wszystkim ludzi młodych, którzy aktywnie i dużo korzystają z Internetu mobilnego.

Orange Flex w liczbach

Urodzinowa promocja

Z okazji urodzin oferty Orange Flex, jej użytkownicy mogą skorzystać z urodzinowej promocji. W jej ramach od 7 do 10 maja 2020 roku można aktywować darmowy dostęp do usługi Video Pass. Aby skorzystać z promocji, trzeba mieć włączoną zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Plany na przyszłość

Orange chce w przyszłości nadal reagować na potrzeby klientów oferty Flex i rozwijać ją tak, aby wyjść im naprzeciw. W planach na najbliższy okres są trzy opcje:

  • Klub Flex, czyli miejsce dla społeczności Orange Flex, umożliwiające ich większą lojalizację za pomocą atrakcji przygotowanych przez operatora i jego partnerów,
  • Flex dla biznesu - Orange pracuje na tym, żeby z usług Orange Flex mogły też korzystać firmy,
  • Sklep Flex - miejsce do kupowania nowych telefonów czy akcesoriów do nich. 

Orange Flex plany

Orange Flex nie jest rentowny, ale to projekt na lata

W trakcie urodzinowej konferencji padło pytanie o rentowność oferty Orange Flex. Jak się okazuje, nakłady poniesione na jej przygotowanie jeszcze się nie zwróciły i nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Należy jednak pamiętać, że jest to projekt stworzony na lata, a nie na jeden rok, dlatego w perspektywie jest oczekiwany moment, w którym Orange Flex zacznie na siebie zarabiać. Tego typu oferty są według Orange przyszłością telefonii komórkowej, coraz chętniej wybieraną przez klientów telekomów. Nie należy się jednak spodziewać gwałtownej rewolucji z tym związanej, a raczej powolnej ewolucji.

Zobacz: Orange: 5 zł ekstra za doładowanie Blikiem
Zobacz: Wyniki Orange po 1Q2020: jest dobrze, ale szykują się spadki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange, wł.