DAJ CYNK

Orange: przez dwa miesiące poczujesz się bezpiecznie

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Orange: darmowe dwa miesiące ochrony przed oszustami

W dzisiejszej osłonie akcji Środa w Mój Orange pomarańczowy operator proponuje darmowe dwa miesiące usługi, która może uchronić użytkowników przed oszustwami i wyłudzeniami. To okazja, by ją przesterować bez żadnych kosztów.

Tym razem w akcji Środa w Mój Orange na klientów abonamentowych Orange czeka usługa Zabezpiecz PESEL. Dzięki niej użytkownicy planów Orange i Orange Love będą mogli przez dwa miesiące korzystać z dodatkowej ochrony całkowicie bezpłatnie. Po tym czasie będą mogli wybrać – albo rezygnacja z usługi, albo jej kontynuacja za 9,99 zł miesięcznie. W tym drugim przypadku usługę można także wyłączyć w dowolnym momencie.

Z okazji można skorzystać w aplikacji Mój Orange, w zakładce Dla Ciebie, w terminie do 16 listopada. Oferta nie jest dostępna dla klientów pre-paid.

Zobacz: Orange rozszerza zasięg #hello5G o Konin i kolejne części Lublina

Co daje Zabezpiecz PESEL?

Zabezpiecz PESEL to usługa, która przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu monitoruje numer PESEL użytkownika i pomaga zwiększyć ochronę danych przed wykorzystaniem ich przez oszustów. Zabezpiecza przed skutkami wyłudzenia danych w celu wzięcia kredytu, pożyczki, zakupu ratalnego lub zakupu usługi.

Usługa umożliwia bieżący monitoring, ale pozwala też sprawdzić, czy ktoś nie użył danych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zabezpiecz PESEL wysyła natychmiastowe powiadomienie SMS w sytuacjach, gdy:

  • ktoś bierze pożyczkę na wyłudzone dane,
  • założy firmę z użyciem numeru PESEL klienta,
  • złoży zapytanie do Krajowego Rejestru Długów,
  • użytkownik zostanie dopisany do KRD.

W razie tego typu problemów operator zapewnia pomoc od zespołu specjalnie przeszkolonych profesjonalistów, którzy poinformują, gdzie próbowano posłużyć się danymi i co dalej robić. Użytkownik otrzyma instrukcję postępowania pozwalającą ograniczyć ewentualne skutki wyłudzenia danych.

Korzystając z usługi, można też sprawdzić w KRD wiarygodność finansową firm np. dewelopera czy biura podróży. Jeśli ich sytuacja finansowa jest zagrożona, monitoring wykaże to z wyprzedzeniem. 

Usługa jest świadczone przez Orange Polska wraz z Krajowym Rejestrem Długów.

Zobacz: Orange mówi: zabezpiecz PESEL i proponuje ochronę przed oszustwami
Zobacz: Orange daje 150 GB z okazji 150 tys. użytkowników oferty Flex

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Orange Polska

Źródło tekstu: Orange Polska

Przewiń w dół do następnego wpisu