DAJ CYNK

Masz smartfon Nokii? Twoje dane powędrują na bezpieczny serwer Google do Finlandii

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5860

Na mocy porozumienia HMD Global z Google Cloud oraz firmą CGI, dane użytkowników związane z aktywacją telefonów oraz ich wydajnością będą przechowywane na serwerach Google w miejscowości Hamina w Finlandii.

Jak zapewniają przedstawiciele HMD Global, przeniesienie danych użytkowników na serwery Google w Finlandii nie tylko zwiększy szybkość aktualizacji i rozszerzeń dostarczanych do nich. Będzie mieć również pozytywny wpływ na kwestię bezpieczeństwa danych. Do nowego centrum w pierwszej kolejności trafią dane ze smartfonów Nokia 4.2. Wcześniejsze modele zostaną objęte przeprowadzką po ich aktualizacji do Androida Q.

Zobacz: HMD Global przyznaje, że nazewnictwo telefonów marki Nokia może być mylące

Jak tłumaczy Pekka Rantala, EVP and CMO w HMD Global:

Użytkownicy smartfonów Nokia na całym świecie doceniają naszą unikalną obietnicę, że każdy nasz smartfon działa na czystym systemie Android i będzie otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń co miesiąc, wraz z aktualizacjami systemu operacyjnego dostarczanymi przez 2 lata. Chcemy, aby każdy smartfon Nokia był jak najbardziej nowoczesny przez jak najdłuższy czas, a wszyscy nasi konsumenci mogli korzystać z najnowszych innowacji Google. Właśnie dlatego staramy się, aby najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego Android były dostarczane szybciej, niż robi to jakikolwiek inny producent. Dzisiaj robimy kolejny, znaczący krok w podtrzymywaniu zaufania naszych klientów. Pozostając wierni naszemu fińskiemu dziedzictwu, zdecydowaliśmy się na współpracę z Google Cloud Platform w celu zaspokojenia rosnących potrzeb w zakresie przechowywania danych i zwiększenia inwestycji w naszym kraju.

Zobacz: Nokie są przyjazne środowisku. HMD Global kontynuuje wieloletnie tradycje

Rozwiązanie zaproponowane przez HMD Global, jest zgodne z przepisami UE dotyczącymi ochrony danych (RODO). Dane dotyczące aktywacji i wydajności telefonów przechowywane na serwerze w Finlandii będą zarządzane bezpośrednio przez HMD Global, bez pośrednictwa firm trzecich. Przy okazji producent ma możliwość korzystania z zaawansowanej analizy danych i technologii uczenia maszynowego oferowanej przez Google Cloud.

Źródło zdjęć: informacja prasowa

Źródło tekstu: informacja prasowa

Przewiń w dół do następnego wpisu