DAJ CYNK

Google usunie miliony kont. Jak tego uniknąć?

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Taryfy, promocje, usługi

Google usunie mnóstwo kont. Jak tego uniknąć?

Wielkimi krokami zbliża się termin, w którym Google zacznie usuwać nieaktywne konta. Jak tego uniknąć?

O sprawie pisałem już na początku listopada, ale skoro ostateczny termin zbliża się wielkimi krokami, to warto jeszcze raz o tym przypomnieć. Wraz z początkiem grudnia Google będzie usuwać nieaktywne konta. Na szczęście jest sposób, aby się przed tym uchronić.

Jak ochronić konto przed usunięciem?

Przede wszystkim powodów do obaw nie mają osoby, które regularnie korzystają ze swoich kont. Do usunięcia kwalifikują się tylko te profile, które od 2 lat nie były w żaden sposób wykorzystywane. Google zamierza pozbyć się tylko tych naprawdę nieaktywnych lub po prostu zapomnianych.

Jeśli jakiś sposobem masz takie konto i jednak chciałbyś je zachować, to wystarczy się na nim zalogować i wykonać jakąś aktywność. Dla Google jest to wysyłanie e-maila, skorzystanie z chmury Drive, obejrzenie filmu na YouTube czy też pobranie aplikacji ze Sklepu Play. Tylko tyle i konto powinno być bezpieczne przez kolejne 24 miesiące.

Jeśli nie zrobisz żadnej z tych rzeczy na koncie, które nie było w żaden sposób używane od co najmniej 2 lat, to już 1 grudnia może ono zostać usunięte. Google przekonuje, że chodzi o bezpieczeństwo użytkowników, ponieważ stare konta są potencjalnym zagrożeniem.

Zobacz: Pilnie usuń to z telefonu. Wykrada dane i naraża na nieprzyjemności

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: TY Lim / Shutterstock.com