DAJ CYNK

Xiaomi zapowiada premierę serii Xiaomi Mi 11T

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Xiaomi zapowiada premierę serii Xiaomi Mi 11T

Zbliża się kolejna, duża premiera Xiaomi. Tym razem producent pokaże tańsze, ale całkiem dobrze wyposażone modele z flagowej serii. Znamy już datę premiery Xiaomi Mi 11T i Xiaomi Mi 11T Pro.

O zbliżającej się premierze telefonów Xiaomi Mi 11T oraz Mi 11T Pro mówiło się ostatnio coraz częściej wraz z pojawiającymi się w internecie nowymi przeciekami na ten temat. W końcu firma Xiaomi zasygnalizowała w mediach społecznościowych, że ma w planach premierę nowych produktów. Odbędzie się ona 15 września. Chociaż nie padło jeszcze wprost potwierdzenie, że chodzi o Xiaomi Mi 11T, to jednak wskazują na to inne przesłanki.

Czego możemy się spodziewać po nowościach Xiaomi? Znane są tylko szczątkowe specyfikacje, ale telefony będą pozycjonowane jako tańsze flagowce. Ustępstwem, które pozwoli na obniżenie ceny, będzie na przykład plastikowa obudowa, wewnątrz jednak znajdziemy solidny zestaw górnej półki. 

Zobacz: Vivo Y33s jak czarne lustro. Zadebiutował elegancki średniak

Obydwa telefony mają dostać ekrany AMOLED 120 Hz. Sercem podstawowego modelu Mi 11T będzie układ Dimensity 1200, topowy układ MediaTeka, natomiast lepszy Mi 11T Pro otrzymał Snapdragon 888. Obydwa telefony zapewnią więc łączność 5G i Wi-Fi 6

Telefony mają być wyposażone w akumulatory 5000 mAh z szybkim ładowaniem, w modelu Pro będzie to aż 120 W.

W przeciekach o nowych telefonach Xiaomi pojawiła się też częściowa specyfikacja aparatu. Będzie to połączenie matryc 64 Mpix, 8 Mpix (aparat szerokokątny) i 5 Mpix (telemakro). Najprawdopodobniej taka sekcja foto trafi do Xiaomi Mi 11T, natomiast model Pro może otrzymać aparat 108 Mpix, podobnie jak zeszłoroczny odpowiednik Mi 10T Pro. 

Zobacz: Xiaomi Mi 11T Pro będzie miał ładowanie 120 W i ekran AMOLED
Zobacz: Huawei Mate 50 mógłby mieć wyświetlacz Arc i podekranowy aparat do selfie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xiaomi

Źródło tekstu: wł. Twitter