DAJ CYNK

Xiaomi też będzie miało swój rozkładany smartfon w stylu Motoroli RAZR?

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5155

Nowa Motorola RAZR okazała się udanym pomysłem, niedziwne więc, że takie spojrzenie na rozkładany smartfon z elastycznym ekranem inspiruje też innych producentów. Wśród nich jest także Xiaomi, które opracowało patent na telefon-klapkę przypominający urządzenie Motoroli.

Przypominający, co nie znaczy identyczny – zachowana została ogólna idea rozkładanego smartfonu, który po zamknięciu ma kształt zbliżony do kwadratu, natomiast po otworzeniu poprzez odchylenie klapki do góry daje dostęp do dużego ekranu w orientacji pionowej.

Szczegóły rozkładanego smartfonu Xiaomi ujawnia patent, do którego dotarł serwis LestGoDigital. Zgłoszenie chińskiego producenta zostało zarejestrowane 6 grudnia przez światowe biuro patentów WIPO.

Zobacz: Następna Motorola RAZR z Active Edge - to sugeruje nowy patent
Zobacz: Xiaomi: a przedni aparat umieszczamy tak. Nietypowe szkice patentowe

Na szkicach projektowych widać ogólną koncepcję obudowy, to, jak ma się składać i nie ma tu żadnych szczególnych niespodzianek. W odróżnieniu od klapki Motoroli na dole nie znajdziemy dodatkowego elementu w postaci „bródki”. Jest za to co innego – wysuwany moduł kamery. Gdy smartfon jest złożony, na górnej klapce widać obiektywy głównego aparatu oraz niewielki wyświetlacz z ikonami pomocniczymi. Po rozłożeniu za pomocą tego aparatu można robić standardowe zdjęcia, natomiast gdy wysunie się do góry cały moduł aparatu – zdjęcia selfie. Przy czym najwyraźniej nie jest to główny aparat po obróceniu, lecz dodatkowy zestaw obiektywów – widać to po linii zagięcia wysuwanego elementu.

Zobacz: Jak działa aparat do selfie ukryty pod ekranem? OPPO właśnie to pokazało...

Taka konstrukcja sprawia, że po rozłożeniu cały przód smartfonu wypełniony będzie ekranem. Ramki są minimalne. 

Czy wkrótce należy się spodziewać premiery klapkowego Xiaomi z elastycznym ekranem? Na razie to tylko patent i to nie pierwszy opracowany przez producenta. Na pewno Xiaomi w przyszłym roku nas czymś nietypowym jeszcze zaskoczy.

Zobacz: Xiaomi pracuje nad rozkładanym smartfonem z czterema aparatami. Nadchodzi Mi Fold?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LestGoDigital

Źródło tekstu: LestGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu