DAJ CYNK

Następna Motorola RAZR z Active Edge - to sugeruje nowy patent

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6926

Motorola RAZR 2 Active Edge patent rendery

Najnowsza Motorola RAZR to niewątpliwie jeden z ciekawszych telefonów, który w ostatnim czasie ujrzał światło dzienne. Producent nie zasypia jednak gruszek w popiele i już myśli o następcy. Zgodnie z ujawnionym właśnie patentem, przyszła składana Motorola może mieć krawędzie reagujące na nacisk - Active Edge.obsługę 20 różnych funkcji

Wkrótce w sieci Orange w Polsce ruszy sprzedaż składanego smartfonu Motoroli. Nowy RAZR nawiązuje wyglądem do swojego pierwowzoru sprzed lat, oferując jednocześnie średniopółkowe podzespoły oraz elastyczny, zginany ekran i kilka innych, ciekawych rozwiązań.

Zobacz: MOTO RAZR tylko w Orange - byliśmy na europejskiej premierze telefonu
Zobacz: MOTOROLA RAZR - cała prawda o telefonie
Zobacz: Motorola RAZR od środka. Tak wyglądają mechanizmy składające ekran

Motorola złożyła w maju 2018 roku wniosek patentowy w Amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) i w Światowym Biurze Własności Intelektualnej (WIPO), dotyczący składanego smartfonu z dotykowymi czujnikami na bokach urządzenia. Patent został zatwierdzony 21 listopada tego roku.

Składane urządzenie można złożyć wzdłuż osi między trybem otwartym a trybem zamkniętym; wiele czujników dotykowych rozmieszczonych wzdłuż części obudowy; moduł zaimplementowany co najmniej częściowo w sprzęcie i skonfigurowany do określania fizycznej bliskości czujnika dotykowego oraz do określania, czy urządzenie składane jest w trybie otwartym (tryb pojedynczego czujnika) lub zamkniętym (tryb czujnika skumulowanego). Dwa czujniki mogą być łączone i mapowane na jedną lub więcej funkcji, które różnią się od odpowiednich funkcji. Dwa czujniki dotykowe można przypisać do jednego lub większej liczby odpowiednich gestów.

- możemy przeczytać w opisie patentu

Motorola RAZR 2 Active Edge patent

Czujniki dotykowe Motoroli mają umożliwić użycie 20 różnych gestów do 20 różnych funkcji. Czy zostaną zastosowane w następnym urządzeniu serii RAZR, powinniśmy się dowiedzieć w przyszłym roku.

Zobacz: Samsung patentuje nazwę SAMOLED dla nowych wyświetlaczy
Zobacz: Klawiatura ekranowa, którą można poczuć - Apple złożył wniosek patentowy
Zobacz: Xiaomi: a przedni aparat umieszczamy tak. Nietypowe szkice patentowe

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LatsGoDigital

Źródło tekstu: LatsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu