DAJ CYNK

Klawiatura ekranowa, którą można poczuć - Apple złożył wniosek patentowy

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4886

Apple Macbook Pro

Do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) wpłynął wniosek patentowy Apple'a na ekranową klawiaturę, podczas używania której ma się doświadczenia podobne do tych znanych z klawiatur fizycznych.

Smartfony przyzwyczaiły nas do korzystania z klawiatur ekranowych. Mają one jednak jedną dosyć istotną wadę w stosunku do fizycznych klawiatur - nasze palce podczas pisania nie odbierają od niej żadnych bodźców. Nie czujemy, że naciskamy przyciski. To może się zmienić dzięki pomysłowi Apple'a, który amerykańska firma postanowiła opatentować. Technologia, która być może kiedyś zostanie wprowadzona do realnych produktów, ma pozwolić wirtualnym klawiaturom łatwiej naśladować ich mechaniczne odpowiedniki.

Zobacz: Apple co kilka dni aktualizuje iOS 13. Obecna wersja to 13.1.2
Zobacz: Apple Watch z aparatem? Apple patentuje nową konstrukcję
Zobacz: Apple chce wrócić do obudowy iPhone'a 4. Klasyka zawsze w cenie

Apple planuje użyć kombinacji silników haptycznych oraz ładunków elektrycznych do stworzenia klawiatury ekranowej, która w dotyku będzie przypominać tę tradycyjną. Każdy przycisk emitowałby swój własny ładunek elektryczny, który byłby tym silniejszy, im bliżej palec zbliżyłby się do odpowiedniego fragmentu powierzchni ekranu. Człowiek obsługujący taką klawiaturę miałby wrażenie, że używa mechanicznych przycisków. W końcu to, co nazywamy dotykiem, sprowadza się do odpowiednich impulsów elektrycznych, które trafiają do naszego mózgu.

Klawiatura ekranowa, patent Apple

Zobacz: Patenty Samsunga: telefon z dwoma wyświetlaczami
Zobacz: Motorola RAZR 2020 - podwójnie wyginana klapka. Nowe szkice patentowe
Zobacz: LG patentuje ciekawy składany smartfon

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: USPTO

Przewiń w dół do następnego wpisu