DAJ CYNK

MOTOROLA RAZR tylko w Orange - byliśmy na europejskiej premierze telefonu

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 18906

Motorola RAZR 2019 - forma otwarta

18 listopada tego roku byliśmy na europejskiej premierze nowej odsłony telefonu Motorola RAZR. Składana Motka z elastycznym ekranem będzie dostępna w Polsce wyłącznie w sieci Orange. To między innymi z powodu braku slotu na tradycyjną kartę SIM - zginana Motorola wspiera tylko eSIM. 

Nowa Motorola RAZR została dzisiaj zaprezentowana w Londynie. Byliśmy na tym wydarzeniu, dzięki czemu możemy się podzielić z naszymi Czytelnikami kilkoma dodatkowymi informacjami. Smartfon  miał wcześniej swoją premierę w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu poznaliśmy specyfikację tego urządzenia. Po te szczegóły odsyłamy do tamtej wiadomości (link poniżej) oraz do tabeli ze specyfikacją smartfonu.

Zobacz: Motorola RAZR oficjalnie - kultowy telefon wrócił w formie smartfonu z elastycznym ekranem

Motorola RAZR 2019 - specyfikacja

Projekt ewoluował do obecnego kształtu

Zanim Motorola zdecydowała się na wybór telefonu z klapką, jako formy dla swojego smartfonu, testowane były również inne projekty. Pierwotnie miał to być smartfon rozkładany do formy tabletu, tak jak w przypadku dwóch konkurentów, modeli Huawei Mate X i Samsung Galaxy Fold. Stwierdzono jednak, że użytkownicy akceptują rozmiary współczesnych smartfonów, ale woleliby je zmieścić do kieszeni. Stąd pomysł na sięgnięcie po klasyczną Motorole RAZR i stworzenie jej nowoczesnej wersji. Stary i nowy RAZR wchodzą na rynek w momencie, kiedy rynek potrzebuje innowacji.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold - jak ja go pragnę! Miałem hejtować, nie potrafię

Motorola RAZR 2019 - porównanie z innymi

Składany ekran Motoroli RAZR wykonany jest z polimeru, który nie tłucze się i nie rysuje (gdy klapka jest zamknięta). W obu połówkach telefonu znajdują się akumulatory - ten w dolnej części ma większą pojemność. Energii w nich zgromadzonej powinno wystarczyć na cały dzień używania telefonu, naładować je będzie można z użyciem szybkiego ładowania TurboCharge 15 W.

Zobacz: Realme X2 Pro ze Snapdragonem 855+, ekranem 90 Hz i ładowaniem SuperVOOC 50W zadebiutował w Europie. Można go zamówić do Polski

Motorola RAZR 2019 - forma zamknięta

Zawias w składanej Motoroli został wykonany ze stali nierdzewnej. Pod miejscem zgięcia wyświetlacza znajduje się kawałek metalu, który wypycha ekran podczas otwierania, dzięki czemu nie widać linii zgięcia, jak w produkcie Samsunga. Sam ekran po rozłożeniu telefonu nie jest idealnie płaski - kąt między obiema połówkami to 178 stopni. Jeśli się ktoś uprze, to zauważy.

Jutro opublikujemy szerszy materiał o składanej Motoroli.

Zobacz: Motorola prezentuje nowe telefony: One Macro, Moto G8 Plus i Moto E6 Play

Motorola RAZR 2019 - zawias

Dostępność i cena

Przedsprzedaż Motoroli RAZR ruszy na wybranych rynkach Europy w grudniu tego roku. Smartfon będzie sprzedawany w cenie 1599 euro (6857 zł). W Polsce telefon będzie dostępny w styczniu 2020 roku, wyłącznie w sieci Orange. Nowa Motorola jest wyposażone w eSIM w miejsce tradycyjnego slotu na kartę SIM, a takie w swojej ofercie mają tylko Pomarańczowi. Jeśli inni operatorzy wprowadzą eSIM, to także w ich ofercie może się znaleźć składana Motorola - może tak się stać w I kwartale przyszłego roku.

Zobacz: eSIM jednak będzie w Play? Fioletowy operator zmienia zdanie. Rzecznik zapowiada wdrożenie cyfrowej karty SIM

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Motorola, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu