DAJ CYNK

eSIM jednak będzie w Play? Fioletowy operator zmienia zdanie. Rzecznik zapowiada wdrożenie cyfrowej karty SIM

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 13990

Wygląda na to, że Play zmienia swoje dotychczasowe stanowisko dotyczące elektronicznej karty SIM. Potwierdził to na swoim blogu rzecznik prasowy fioletowego operatora, Marcin Gruszka.

W porównaniu do innych operatorów (chociażby Orange), Play nie był dotychczas zainteresowany wdrożeniem eSIM. Wygląda jednak na to, że fioletowy operator zmienił zdanie i przymierza się do uruchomienia usługi. Takie zapewnienie otrzymaliśmy właśnie z ust Marcina Gruszki, rzecznika prasowego Play. Nie znamy niestety żadnych szczegółów dotyczących chociażby terminu startu.

Zobacz: Play opowiada bajki z influencerami. Szczypta miłości, trochę uczciwości i wreszcie hejt

Decyzja zbiega się w czasie z niedawną informacją o rychłej premierze w w Polsce zegarka Apple Watch 4 LTE, którego przyszli posiadacze mogliby się zdecydować na eSIM. Orange jest już gotowy na wejście tego modelu do swojej oferty, co nastąpi w połowie kwietnia - ma bowiem wdrożoną elektroniczną kartę SIM. Liczba urządzeń wspierających technologię eSIM będzie stopniowo wzrastać. Według szacunków ABI Research, w 2022 roku na rynek trafi 400 milionów telefonów obsługujących eSIM.

Zobacz: Blue Media wdraża płatności cykliczne BLIKIEM w sieci Play

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: blogplay.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu