DAJ CYNK

Xiaomi pracuje nad rozkładanym smartfonem z czterema aparatami. Nadchodzi Mi Fold?

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4085

Xiaomi pracuje nad rozkładanym smartfonem z czterema aparatami.

Rozkładane smartfony z elastycznym ekranem stają się już coraz poważniejszym trendem, nie mogło więc tu zabraknąć Xiaomi. Chiński producent od dłuższego czasu pracuje nad takim urządzeniem, a najnowszy wniosek patentowy firmy ujawnia interesujące szczegóły.

Zobacz: Xiaomi bije kolejny rekord i wprowadza ładowanie 100 W

Bin Lin, szef Xiaomi, już w styczniu prezentował na wideo prototyp rozkładanego smartfonu tej marki.

Od tego czasu nie pojawiło się zbyt wiele nowych informacji na temat tej konstrukcji. Okazuje się jednak, że projekt wciąż jest rozwijany, a w wykazie chińskiego biura patentowego CNIPA zamieszczona została dokumentacja ujawniająca niektóre szczegóły rozkładanego smartfonu Xiaomi. Wniosek został złożony w marcu 2019 r., a na początku listopada doczekał się oficjalnej publikacji. Przedstawia ogólny opis urządzenia wprost opisanego jako „telefon komórkowy”.   

Z dokumentacji patentowej wynika, że jest to urządzenie dość podobne do tego, które widać na wideo szefa Xiaomi, chociaż nie identyczne. Na szkicach uwagę zwraca pionowo umieszczony moduł sekcji fotograficznej, którą tworzą cztery aparaty. Rozłożony smartfon Xiaomi przypomina proporcjami i rozmiarami średniej wielkości tablet i składa się po zagięciu wzdłuż dwóch linii w taki sposób, że wyświetlacz okala całą konstrukcję na zewnątrz. Wtedy też urządzeni bardzo upodabnia się do Xiaomi Mi Mix Alpha, a sposób jego obsługi może być zbliżony. Również pionowy układ aparatów na szerszej ramce obok jednego z boków ekranu przypomina najdroższy smartfon Xiaomi. 

Niestety ze szkiców patentowych trudno wywnioskować, jakie są inne detale obudowy tego smartfonu. Nie widać na nim portów, przycisków  i gniazd. Nie wiadomo, jaki jest stan prac Xiaomi nad tym projektem, ale znając tego producenta, nie należy się dziwić, gdy w najbliższych miesiącach zaskoczy nas swoim rozkładanym Mi Fold.

Zobacz: Xiaomi Mi Mix Alpha z ekranem otaczającym obudowę. To nie jest tylko grafika na plakacie
Zobacz: Już dziś możesz kupić Xiaomi Mi Mix Alpha. Za jedyne 33 tys. zł…

Na zdjęciu otwierającym - render LetsGoDigital opracowany na podstawie wcześniejszych informacji o rozkładanym smartfonie Xiaomi.

Zobacz: Mi Reader oficjalnie. Czy e-czytnik Xiaomi ma szanse z „Kundelkiem”?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: DealNTech, LetGoDigital

Źródło tekstu: DealNTech, GSM Arena

Tagi: xiaomi
Przewiń w dół do następnego wpisu