DAJ CYNK

Xiaomi Mi A3 z Androidem One w drodze? XDA Developers znalazło wskazówkę w oprogramowaniu nakładki MIUI 10

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4479

Smartfony z czystym Androidem od Xiaomi można policzyć na palcach jednej ręki. Wiele wskazuje na to, że wkrótce dołączy do nich jeszcze jeden, a sugestię odnośnie kolejnego modelu właśnie znaleźli spece z XDA Developers.

Mi A1, Mi A2 oraz Mi A2 Lite to jedyne smartfony z oferty Xiaomi pozbawione autorskiej nakładki graficznej MIUI. Wchodzą one w skład programu Android One, który daje użytkownikom niemal czystego Androida, gwarancję 3 lat comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa i 2 lat aktualizacji systemowych. Wiele wskazuje na to, że do tego elitarnego grona dołączy wkrótce czwarty model - Mi A3.

Wzmiankę o niezidentyfikowanym urządzeniu noszącego nazwę kodową "orchid_sprout" znaleziono w oprogramowaniu nakładki MIUI 10 dla Androida 9 Pie. Odkrycia dokonali forumowicze serwisu XDA Developers. Skąd skojarzenie, że możemy mieć do czynienia z kolejnym smartfonem z Android One? Nazwy kodowe dotychczasowych smartfonów z tej serii to "tissot_sprout" (Mi A1), "jasmine_sprout" (Mi A2) oraz "daisy_sprout" (Mi A2 Lite).

Zobacz: Xiaomi ma swojego Honora - Redmi staje się oddzielną, niezależną marką. Nowości już 10 stycznia
Zobacz: Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite zaprezentowane
Zobacz: Xiaomi Mi 9: smartfon wejdzie na rynek z aparatem 48 Mpix oraz szybką ładowarką o mocy 32 W

To każe nam przypuszczać, że kolejny smartfon z Androidem One jest już przez Xiaomi przygotowywany. Prawdopodobnie chodzi o Mi A3. Kilka drobnych wskazówek może sugerować, że będzie on pracować pod kontrolą układu Qualcomm Snapdragon 675 i jako pierwszy w serii dostanie wsparcie dla NFC. O reszcie specyfikacji na razie trudno się jednoznacznie wypowiedzieć.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xiaomi, własne

Źródło tekstu: Phone Arena, XDA Developers

Przewiń w dół do następnego wpisu