DAJ CYNK

Xiaomi ma swojego Honora - Redmi staje się oddzielną, niezależną marką. Nowości już 10 stycznia

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3837

Popularna seria smartfonów Redmi od Xiaomi zostaje wydzielona do postaci samodzielnie funkcjonującej marki. Czy takie posunięcie pomoże chińskiemu producentowi podbić kolejne rynki?

Na łamach serwisu Weibo przedstawiciele Xiaomi ogłosili wydzielenie ze struktur chińskiego producenta serii smartfonów Redmi. Od teraz będzie ona stanowić samodzielną markę (podobnie jak Honor od Huawei). Już 10 stycznia na konferencji w Pekinie Redmi zadebiutuje z nowym modelem smartfonu. Na razie możemy jedynie spekulować na podstawie nadesłanych materiałów graficznych, co będzie jego głównym wyróżnikiem.

Na powyższym plakacie widać charakterystyczny cień sugerujący, że może chodzić o długo oczekiwany Redmi Pro 2 z 48-megapikselowym aparatem. Pojawiają się też głosy, że 10 stycznia zobaczymy Redmi 7 Pro. Jak dla mnie to wygląda na 4800, co może sugerować pojemność baterii, ale to chyba za małe "wow". Kolejne dni z pewnością przyniosą więcej informacji w tym temacie.

Zobacz: Xiaomi sprzedał 700 tys. egzemplarzy Pocophone'a F1
Zobacz: Xiaomi Redmi Note 6 Pro już dostępny w polskich sklepach
Zobacz: Xiaomi Mi 8 z trybem zdjęć nocnych i filmami w zwolnionym tempie

Decyzję o wydzieleniu Redmi z Xiaomi postanowił skomentować prezes firmy, Lei Jun. Jego zdaniem stało się to konieczne ponieważ serie Redmi oraz Mi skierowane są do innego grona odbiorców. Redmi wzorem Honora od Huawei trafia w bardziej budżetowego klienta, zaś Mi to zazwyczaj flagowa propozycja z górnej półki cenowej. Redmi po wydzieleniu z Xiaomi trafi zatem do innych kanałów dystrybucyjnych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xiaomi

Źródło tekstu: Gizchina

Przewiń w dół do następnego wpisu