DAJ CYNK

Xiaomi Mi 12: co już o nim wiemy? Kiedy premiera?

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Xiaomi Mi 12

Od premiery smartfonów Xiaomi z linii Mi 12 dzieli nas kilka dobrych miesięcy, ale w sieci pojawia się coraz więcej dociekań na temat nowych smartfonów popularnej chińskiej marki. Wynika z nich, że podstawowy model Xiaomi Mi 12 będzie się wyróżniał doskonałą specyfikacją flagowca, choć oczywiście nie zabraknie lepiej wyposażonej wersji Ultra.

Smartfony z serii Xiaomi Mi 11 wciąż mocno trzymają się na rynku, ale producent pracuje już nad kolejną generacją swojej flagowej serii. W sieci pojawiły się kolejne ślady telefonu, który identyfikowany jest jako Xiaomi Mi 12.

O nowych śladach telefonów Xiaomi donoszą chińskie źródła MyDrivers oraz Digital Chat Station. Po pierwsze w międzynarodowej bazie IMEI odnaleziony został telefon Xiaomi o kodowym oznaczeniu 2112123AC. Jednocześnie w przeciekach pojawia się inny symbol – 2201122C. Ten pierwszy identyfikowany jest jako Xiaomi Mi 12, ale drugi też należy do linii Mi 12.

Według tych źródeł Xiaomi Mi 12 będzie wyposażony w układ Qualcomm SM8450, czyli wciąż jeszcze nieujawniony oficjalnie chipset, który na rynku wyjdzie najprawdopodobniej jako Snapdragon 895, następca Snapdragona 888. Można zgadywać, że z taką jednostką Xiaomi pokusi się o solidny zapas pamięci – a więc 12 i 16 GB RAM oraz 256 i 512 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon ma też otrzymać ekran z panelem LTPO OLED o rozdzielczości 2K oraz zmiennym odświeżaniu od 1 do 120 Hz. Możliwe, że zostanie wyposażony w aparat selfie ukryty pod ekranem.

Zobacz: Xiaomi Mi Note 11 zdradza swoją specyfikację

Główny aparat w Mi 12 ma mieć rozdzielczość aż 200 Mpix. Najprawdopodobniej chodzi tu o pojawiający się już we wcześniejszych przeciekach sensor Samsunga S5KGND o fizycznym rozmiarze 1/1,37 cala i pojedynczych pikselach 1,28 mikrometra. Matryca ma pozwolić na łączenie pikseli w proporcjach 16 do 1.

Xiaomi Mi 12

Według raportu domniemany Xiaomi Mi 12 będzie także obsługiwał szybkie ładowanie o mocy 120 W i szybkie ładowanie bezprzewodowe 100 W. Inna wersja mówi o ładowaniu 67 W oraz ładowaniu 120 W w modelu Mi 12 Ultra. 

Zobacz: Potwór, nie aparat. Xiaomi może znów podnieść poprzeczkę

W ostatnich doniesieniach na temat nowej serii Xiaomi Mi 12 była także mowa o aparacie o rozdzielczości 192 Mpix, również z łączeniem pikseli w proporcjach 16 do 1. nie wiadomo, czy chodzi o ten sam sensor, czy jednak o dwa różne.  

Źródła wymieniają również model Xiaomi Mi 12 Ultra o identycznej specyfikacji. Różnice mogą dotyczyć bogatszej specyfikacji aparatów, na przykład peryskopowego teleobiektywu w modelu Ultra.

Do premiery Xiaomi Mi 12 na rynku chińskim ma dojść w grudniu 2021, podobnie jak było z Xiaomi Mi 11. Do nas telefon dotrze dopiero w 2022 roku.

Na zdjęciach koncepcyjne rendery Xiaomi Mi 12 zaprezentowane przez fanów marki w serwisie Weibo.

Zobacz: Xiaomi szykuje smartfona z aparatem 192 MP
Zobacz: Xiaomi Mi 11 Lite 5G zniknie z rynku? Brakuje Snapdragonów 780G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Weibo

Źródło tekstu: MyDrivers, Digital Chat Station, NotebookCheck

Przewiń w dół do następnego wpisu