DAJ CYNK

Xiaomi 13 będzie potwornie szybki i się nie zagrzeje

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Xiaomi 13

Po zapowiedzi daty premiery Xiaomi 13 producent uchyla rąbka tajemnicy i ujawnia kluczowe cechy telefonu. Nowy flagowiec będzie bardzo szybki. Pojawił się też na kolejnych zdjęciach „na żywo”.

Wczoraj firma Xiaomi oficjalnie zapowiedziała, że długo oczekiwana premiera serii smartfonów Xiaomi 13 odbędzie się 1 grudnia, już w najbliższy czwartek, w Chinach. Teraz, by podgrzać atmosferę, producent jak zawsze zdradza najciekawsze informacje związane ze specyfikacją telefonów. 

Dane techniczne Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro pojawiały się już oczywiście w przeciekach, ale teraz producent je potwierdza i dodaje szczegóły. Potwierdził więc, że smartfony będą napędzany przez najszybszy obecnie układ mobilny – czyli Snapdragona 8 Gen 2.

Xiaomi zapowiada, że nowa jednostka zapewni prędkość rdzeni CPU o 37% wyższą niż oferuje Apple A16 Bionic z iPhone’ów 14 Pro oraz o 42% szybsze przetwarzanie grafiki. 

Xiaomi 13

Szybkość Xiaomi ma jednak wynikać nie tylko z zastosowanego układu, ale także będzie efektem użytej pamięci. W nowych telefonach znalazła się pamięć RAM w najnowszym standardzie LPDDR5X o wyższej przepustowości 8533 Mbps. Moduły pamięci o takiej wydajności zaprezentował niedawno Samsung, po niemal roku rozwoju i testach laboratoryjnych.

Xiaomi 13

Za sprawną pracę Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro odpowiadać będzie także pamięć wewnętrzna w standardzie UFS 4.0, która zapewnia prędkości sekwencyjnego odczytu do 3,5 GB/s, dwukrotnie szybszą niż zapewnia UFS 3.1. Nowszy standard wyróżnia się także o 45% lepszym zarządzaniem energią. Co więcej, niezmienną wydajność nawet po długim czasie używania telefonu zapewni wykorzystanie technologii sprzętowego porządkowania pamięci FBO (File Based Optimization). Dzięki niej telefon nawet po kilku latach zachowa taką prędkość odczytu jak tuż po pierwszym uruchomieniu.

Firma zapowiada też, że Xiaomi 13 zapewnią płynna pracę w grach bez przegrzewania się i nawet w wymagających tytułach nie powinna przekroczyć 43 stopni C. 

Zobacz: Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro: oto jak wyglądają nowe flagowce
Zobacz: Xiaomi 13 Pro z jednocalową matrycą aparatu. To lepsze niż 200 Mpix

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xiaomi, Weibo

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu