DAJ CYNK

Xiaomi 12 Pro rozebrany na części [wideo]

Marian Szutiak

Sprzęt

Xiaomi 12 Pro teardown wideo

Xiaomi 12 Pro to jeden z ostatnich smartfonów, jakie zostały zaprezentowane w 2021 roku i jeden z pierwszych, który napędzany jest topowym Snapdragonem 8 Gen 1. Teraz dowiedzieliśmy się, jak to urządzenie wygląda od środka.

Xiaomi 12 Pro to najnowszy flagowiec tej chińskiej marki, który został zaprezentowany na koniec 2021 roku. Urządzenie zostało wyposażone między innymi w duży wyświetlacz AMOLED QuadHD+ 120 Hz, cztery aparaty fotograficzne (3 x 50 Mpix + 32 Mpix) oraz podekranowy czytnik linii papilarnych. Wewnątrz obudowy pracuje chipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, wspierany przez 8 lub 12 GB RAM-u i 128 lub 256 GB pamięci masowej. Całość zasilana jest akumulatorem o pojemności 4600 mAh z bardzo szybkim ładowaniem (przewodowym i bezprzewodowym) i pracuje pod kontrolą systemu Android 12 z interfejsem MIUI 13.

Zobacz: Xiaomi 12 i 12 Pro zaprezentowane. To nowe flagowce ze Snapdragonem 8 Gen 1
Zobacz: Xiaomi 12 Pro przetestowany w AnTuTu. A jednak trochę się nagrzewa!

W serwisie YouTube został opublikowany film, na którym możemy dosłownie zobaczyć, jakie podzespoły znajdują się wewnątrz Xiaomi 12 Pro. Smartfon ma wielowarstwową płytę głowną z aparatami po jednej stronie i chipsetem, pamięcią RAM oraz pamięcią masową po drugiej. Sporo jest tutaj również pasty termoprzewodzącej i miedzi, co ma zapewnić jak najlepsze odprowadzanie ciepła z pracujących podzespołów. Więcej na dołączonym poniżej filmie.

Zobacz: Xiaomi 11T – test flagowca za małe pieniądze
Zobacz: Xiaomi POCO M4 Pro 5G: test budżetowego średniaka 5G z ekranem 90 Hz

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xiaomi

Źródło tekstu: PBKreviews / YouTube, GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu