DAJ CYNK

Vivo patentuje smartfon z wysuwanym super zoomem

Marian Szutiak

Sprzęt

Vivo patent smartfon superzoom

Vivo patentuje aparat kaskadowo wysuwający się z obudowy, w którym znajdą się aż cztery skierowane do tyłu obiektywy, mogące pracować razem.

Marka Vivo regularnie wprowadza na rynek innowacyjne produkty. Jednym z nich jest aparat fotograficzny z gimbalem, który znajdziemy między innymi w udanym smartfonie Vivo X60 Pro.

Zobacz: Vivo X60 Pro 5G, czyli fotograficzny telefon z gimbalem

Jak podaje serwis LetsGoDigital, na początku 2021 roku firma Vivo Mobile Communication złożyła wniosek patentowy w Światowym Urzędzie Własności Intelektualnej (WIPO) opisujący moduł kamery, urządzenie elektroniczne i metodę sterowania modułem kamery. Jest w nim przedstawiony smartfon z wysuwanym kaskadowo aparatem fotograficznym, w którym zoom jest realizowany poprzez wspólną pracę kilku obiektywów (lub raczej modułów jednego obiektywu).

Vivo superzoom patent

Marka Vivo miała już w swoim portfolio smartfony z wysuwanym aparatem fotograficznym, jednak jego konstrukcja nie była tak spektakularna, jak tym razem. Można mieć jednak wątpliwości, czy taki kaskadowy aparat będzie miał odpowiednią wytrzymałość mechaniczną, by być użytecznym. Nie wiemy również, czy Vivo zdecyduje się kiedykolwiek stworzyć realny produkt na podstawie tego patentu. Jeśli jednak tak się stanie, z dużym prawdopodobieństwem smartfon z kaskadowym aparatem i super zoomem będzie modelem z serii X.

Póki co czekamy na premierę serii Vivo X70, która powinna się pojawić jeszcze w tym roku. Tam opisywany wyżej aparat raczej się nie znajdzie, a przynajmniej prawdopodobieństwo, że tak się stanie, jest niewielkie.

Vivo superzoom wizualizacja

Zobacz: Honor X20 będzie słabszy niż myśleliśmy
Zobacz: Huawei P50 Pro będzie miał wersję 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital