DAJ CYNK

Aparat w Sony Xperia 1 II został stworzony przy współpracy z profesjonalistami

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10306

Sony Xperia 1 II aparat dla profesjonalistów

Xperia 1 II to smartfon, w którym Sony zastosował technologie używane w aparatach z serii Sony α. Nie możemy się doczekać, by sprawdzić, jak się to wszystko sprawuje na co dzień.

Sony Xperia 1 II to najnowszy flagowiec tego japońskiego producenta, który został stworzony dla szybkości. Szybkości automatycznej regulacji ostrości w aparatach fotograficznych oraz szybkości połączenia za pomocą sieci 5G. Zastosowane w urządzeniu rozwiązania techniczne powinni docenić fotografowie, twórcy filmów, miłośnicy kina, audiofile i mobilni gracze. Tak przynajmniej twierdzi firma Sony.

Zobacz: [Aktualizacja] Sony Xperia 1 II powoli trafia do przedsprzedaży
Zobacz: Sony patentuje Xperię z wysuwanymi głośnikami

Sony Xperia 1 II dla kogo

Wysokie możliwości fotograficzne

Firma Sony szczyci się tym, że w najnowszym topowym smartfonie z serii Xperia zastosowana rozwiązania technologiczne z aparatu Sony α9, takie między innymi, jak szybki AF/AE o wysokiej czułości, fotografowanie z szybkością 20fps, autofocus śledzący oczy (Eye AF), śledzenie obiektu w czasie rzeczywistym czy 60 kalkulacji autofocusu na sekundę. 

Sony Alpha w Xperii

Sony Xperia 1 II Eye AF

Główny aparat w Xperii 1 II to jednostka z matrycą Exmor RS 12 Mpix o rozmiarze 1/1,7" i pikselach o rozmiarze 1,8 μm. Dzięki temu sensor jest o 50% czulszy na światło, niż ten zastosowany w Xperii 1 (12 Mpix, 1/2,6 cala, 1,4 μm). Tradycyjny dla Sony laserowy autofocus został tu zastąpiony czujnikiem 3D iToF, który zamiast jednego punktu w centrum skanuje obszar złożony z 43200 punktów. W połączeniu z ulepszonym autocusem z detekcją fazy powinno to dać lepsze rezultaty przy fotografowaniu.

Sony Xperia 1 II autofocus

Przed matrycami znajdują się obiektywy z redukującą odblaski powłoką Zeiss T*. Na uwagę zasługuje fakt, ze wszystkie trzy aparaty fotograficzne, umieszczone na tylnym panelu, mają autofocus z detekcją fazy.

Sony Xperia 1 II aparat tylny

Sony Xperia 1 II a Alpha

Sony Xperia 1 II nowe funkcje

W Sony Xperia 1 II nie zabrakło fizycznego przycisku aparatu. Za trwałość obudowy urządzenia odpowiada szkło Corning Gorilla Glass, a fotografowanie w każdych warunkach umożliwia jej odporność na wodę i pyły, zgodnie z normą IP65/68.

Zobacz: Huawei P40 Pro to smartfon, w którym mógłbym się zakochać. Zasłużone 10/10, gdyby nie jeden brak
Zobacz: Test Samsung Galaxy S20 Ultra 5G po 3 miesiącach użytkowania

Jeśli mamy także aparat Sony α, możemy go bezprzewodowo połączyć ze smartfonem. Taki duet może zwiększyć nasze możliwości w zakresie fotografowania, na przykład poprzez zdalne sterowanie większym aparatem.

Sony Xperia 1 II współpraca

Sony Xperia 1 II profesjonaliści

Nieco wskazówek, jak można wykorzystać fotograficzne możliwości flagowej Xperii, znajdziecie w tym dokumencie (PDF).

Filmowcy też tu znajdą coś dla siebie

Aparat w Xperii 1 II ma nowe rozwiązania dla fotografów, ale także dla miłośników kręcenia materiałów wideo. Vlogerzy (i nie tylko) znajdą tu zaawansowane ustawienia oraz czysty dźwięk (pozbawiony szumów powodowanych na przykład przez wiatr) dla osiągnięcia lepszych efektów. A do tego nagrywanie materiału w 2K z szybkością 120 fps lub 4 K z szybkością 24, 25, 30 lub 60 fps, a do tego z trybem HDR.

Sony Xperia 1 II filmowanie

Wyświetlacz 4K HDR

Najnowszy flagowiec firmy Sony ma 6,5-calowy wyświetlacz OLED 4K HDR o kinowych proporcjach 21:9. Może on pracować w trybie standardowym, z jakością obrazu porównywalna (według producenta) z telewizorami Sony Bravia, albo trybie Creator mode, który charakteryzuje się profesjonalnym poziomem reprodukcji kolorów. W ostatnim przypadku ustawienia powstały przy współpracy z zespołem Sony Professional.

Sony Xperia 1 II wyświetlacz

Głośniki stereo i port Jack 3,5 mm

Xperia 1 II jest wyposażona w głośniki stereo z dobrze zbalansowanym dźwiękiem oraz gniazdo audio Jack 3,5 mm do podłączenia przewodowych słuchawek. Słuchawki można również podłączyć bezprzewodowo, ciesząc się przy okazji z efektów działania funkcji 360 Reality Audio. Są też nastawy Dolby Atmos, utworzone przy współpracy z Sony Pictures Entertainment. A gdy nie dysponujemy źródłem dźwięku o wysokiej częstotliwości, ten może zostać skutecznie skalowany w górę nawet do 192 kHz.

Sony Xperia 1 II Jack

Sony Xperia 1 II doświadczenia audio

Wydajność i łączność 5G

Świetny obraz oraz dźwięk wykorzystać mogą między innymi miłośnicy mobilnego grania. Im przyda się również możliwość połączenia smartfonu z kontrolerem, a także wydajność zapewniona przez chipset Qualcomm Snapdragon 865. W komplecie otrzymujemy również modem 5G, który działa w sieciach sub6 (do 6 GHz). Do tego 8 GB RAM-u, 256 GB pamięci masowej i akumulator o pojemności 4000 mAh, także z ładowaniem bezprzewodowym. Nad całością czuwa Android 10.

Sony Xperia 1 II Call of Duty

Zobacz: Samsung Galaxy Tab S7 i 7+ już niedługo
Zobacz: LG Velvet 4G ma Snapdragona 845 i jest o 20% tańszy niż wersja 5G

Na koniec kilka wskazówek prosto od Sony, jak w pełni wykorzystać smartfon Xperia 1 II (PDF).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu