DAJ CYNK

Sony patentuje Xperię z wysuwanymi głośnikami

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3826

Sony Xperia wysuwany głośnik

Widzieliśmy już najróżniejsze pomysły dotyczące miejsca, w którym można ukryć aparat przedni. Sony jednak zamierza rozszerzyć ten pomysł. Japończycy chcą stworzyć telefon z... wysuwanymi głośnikami. A przynajmniej taki wniosek patentowy złożyli.

W świecie smartfonów trwa nieustanna pogoń za idealnym bezramkowym telefonem. Na drodze temu szczytnemu celowi stoi jeden silny przeciwnik. Jest to aparat przedni. Pierwszym pomysłem na rozwiązanie tej kwestii były mniejsze lub większe wcięcia w ekranie, potem przyszła moda na wysuwane aparaty przednie. Sony uznał jednak, że ten pomysł należy rozwinąć i złożył wniosek patentowy, który zakłada telefon z nie tylko wysuwanym aparatem, ale głośnikami.

Zgodnie z patentem, głośniki miałyby być wysuwane zarówno z górnego, jak i dolnego boku urządzenia i to od użytkownika zależałoby czy wysunie jeden z nich, czy też oba. Górna część wysuwałaby się w przypadku robienia zdjęć, dolna przy nagrywaniu, a obie - przy połączeniu. Nie jest to jakiś całkowicie nowy pomysł Sony, wniosek patentowy został złożony już w 2018. Dopiero teraz jednak został on opublikowany.

Zobacz Sony Xperia 1 II powoli trafia do przedsprzedaży
Zobacz Sony Xperia 10 II – ruszyła polska przedsprzedaż. Jaka cena?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: letsgodigital via phonearena

Tagi: sony
Przewiń w dół do następnego wpisu